Ujawniono najlepsze imprezowe raje w Europie. Doceniono dwa polskie miasta [RANKING]

Dla niektórych turystów malownicze widoki i wspaniałe zabytki to nie wszystko. Miłośnicy życia nocnego poszukują miejsc, w których znajdziemy także liczne kluby i bogatą ofertę imprez. Które z europejskich kierunków sprawdzą się w tym celu najlepiej? Jak się okazuje, w najnowszym rankingu doceniono m.in. dwa polskie miasta.

Kiedy myślimy o imprezowych lokalizacjach, często naszą pierwszą myślą są takie miejscowości jak Ibiza, Majorka czy Zante. Jednak w Europie można znaleźć również wiele innych fantastycznych miejsc, w których odnajdą się zarówno miłośnicy klubów, jak i wycieczek po barach. Z pomocą przychodzi globalna sieć przechowalni bagażu - firma Bounce. Eksperci postanowili wyłonić najlepsze imprezowe raje, analizując oferty miast w takich serwisach jak TripAdvisor. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Imprezowe raje w Europie

Królową imprez okazała się stolica Portugalii. Według autorów rankingu oprócz bogatego dziedzictwa kulturowego, Lizbona może poszczycić się też niezwykłą atmosferą i tętniącym życiem nocnym, z 59 klubami oraz 35 barami na 100 km kw. Imprezowicze uwielbiają odwiedzać m.in. dzielnicę Bairro Alto, gdzie zabawa trwa do wczesnych godzin porannych. Wśród najpopularniejszych klubów wymienia się luksusowe Duque da Rua czy Bar A Parodia.

Nagranie z hotelu na Majorce trafiło do sieci. Przyłapany na wymierzaniu sprawiedliwości nad hotelowym basenem."Dobra robota"

Na drugim miejscu znalazł się Madryt, gdzie można znaleźć 40 klubów i 14 barów na 100 km kw. Jednym z najciekawszych jest Calle 365 Callejón Secreto, czyli miejsce ze świetnym jedzeniem i wyjątkową atmosferą. Ponadto miejscowość słynie m.in. ze sztuki renesansowej i oferuje noclegi w atrakcyjnych cenach.  

Podium zamknęło kolejna hiszpańska propozycja - Walencja. Jak przyznają eksperci, to miasto ma wszystko, czego potrzeba wielbicielom imprez. Nie brakuje tu pysznego jedzenia i fantastycznych klubów. Turyści mogą tu znaleźć aż 68 lokali na 100 km kw. 

Włochy cieszą się największą popularnością na wiosenne wyjazdy. Wiosenny city break. Jeden kierunek cieszy się szczególną popularnością

Polskie miasta docenione

W zestawieniu świetnie wypadła także Polska. Na piątym miejscu (ex aequo z Monachium) uplasował się Kraków z 41 klubami i 6 barami na 100 km kw. Nie zabrakło również stolicy. Warszawa znalazła się na dziewiątej pozycji (27 klubów i 6 barów na 100 km kw). 

10 najbardziej imprezowych europejskich miast:

  1. Lizbona (Portugalia),
  2. Madryt (Hiszpania),
  3. Walencja (Hiszpania),
  4. Praga (Czechy),
  5. Kraków (Polska) i Monachium (Niemcy),
  6. Ajia Napa (Cypr),
  7. Barcelona (Hiszpania),
  8. Warszawa (Polska),
  9. Budapeszt (Węgry),
  10. Bukareszt (Rumunia).

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: