To urokliwe, polskie miasteczko jest rajem dla turystów. "Tu się oddycha"

Mówi się, że jest "perłą Roztocza" i rajem dla miłośników ciszy, spokoju i otoczenia natury. Jego największym atutem jest baśniowa sceneria i lokalizacja - Zwierzyniec ze wszystkich stron otaczają bowiem lasy i malownicze krajobrazy. Nie bez powodu uznawany jest przez niektórych turystów za jedno z najpiękniejszych polskich miasteczek.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To niewielkie, urokliwe miasteczko ulokowało się województwie lubelskim, tuż przy Roztoczańskim Parku Narodowym. O baśniowości samego Roztocza nie trzeba się rozpisywać; nie bez powodu mówi się, że to jedna z najbardziej malowniczych krain w Polsce. Podobnie jest z samym miastem Zwierzyniec, które - pomimo swoich niewielkich rozmiarów - potrafi oczarować turystów i zachwycić ilością atrakcji i skarbów do odkrycia. 

Dawno, dawno temu

Urokliwe miasteczko powstało w 1593 roku. Wówczas Zamoyscy zbudowali w mieście letnią rezydencję. Zanim jednak tak się stało, istniała tam osada z wielkim zwierzyńcem ogrodzonym płotem. Przebywały w nim sarny, jelenie, dziki oraz lisy. Z biegiem lat miejscowość diametralnie się zmieniała. - W czasach II wojny światowej Niemcy założyli obóz w Zwierzyńcu dla ludności cywilnej oraz obóz przejściowy dla wysiedleńców z Zamojszczyzny - podaje portal "WP". 

Obecnie Zwierzyniec jest jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków wypoczynkowych na Roztoczu. Przyjeżdżają tu również turyści zwiedzający słynny Zamość, który oddalony jest o około 30 km. Na podróżnych czekają nie tylko malownicze widoki i zapierające dech w piersi krajobrazy, ale również zabytki i atrakcje turystyczne, o których nie każdy wie. 

Rajski zakątek 

Zwierzyniec niezmiennie zachwyca turystów, którzy decydują się odwiedzić te okolice. Na uwagę zasługują przede wszystkim bajkowe krajobrazy i otoczenie przyrody, która pozwala na chwilę oddechu od zgiełku i codzienności. Same lasy zajmują około 66% tej gminy, a tuż za granicą miasta znajdują się niezwykłe stawy Echo. "To jest to, tu się oddycha" - komentują internauci na Twitterze.

 
 

Miłośnikom historii, zabytków i kultury najpewniej przypadnie do gustu kościół "Na Wyspie" św. Jana Nepomucena, który króluje w samym sercu miasteczka. Został ufundowany przez Tomasza Antoniego Zamoyskiego. Początkowo pełnił funkcję teatru barokowego, jednak z czasem zyskał znaczenie sakralne. Wnętrza kościoła zdobią także XVIII-wieczne polichromie Łukasza Smuglewicza. Oprócz słynnej świątyni, będąc w okolicy, warto również odwiedzić:

  • słynny browar z magazynem i dziedzińcem,
  • Budynek Zarządu Ordynacji Zamojskiej w Zwierzyńcu,
  • Pałac Plenipotenta zbudowany w stylu szwajcarskim - obecnie jest siedzibą dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego,
  • miejsce straceń w Zwierzyńcu z 1944 roku - znajduje się przy ulicy 2 Lutego.

OFERTY AVANTI24.PL: Najpiękniejsze sukienki na Wielkanoc z Mohito i Reserved. Te modele zachwycają elegancją i delikatnością!.

Źródła: WP, Magazyn Travelist

Więcej o: