Nareszcie wiosna! Kolejne dni będą wyjątkowo ciepłe? Termometry wskażą nawet 19 stopni

Kolejne dni przyniosą wiele słońca. Jednak pogoda będzie dość zróżnicowana i wiele zależy od danego regionu. Termometry pokażą gdzieniegdzie nawet 20 stopni Celsjusza! Czy to początek prawdziwej i pięknej wiosny? Analizujemy prognozę pogody na najbliższe dni.
Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Pogoda w nadchodzące dni będzie prawdziwie wiosenna. Pojawi się sporo słońca, ale nie wszyscy będą mogli cieszyć się z ciepłej i przyjemnej aury. Niektóre regiony kraju spowiją chmury i pojawi się deszcz. 

Tabliczka z nazwą ulicy po arabsku w Düsseldorfie Niemcy. Tabliczki nazw ulic po arabsku. Nie wszystkim podoba się ta inicjatywa

Wiosna za oknami. Będzie nawet 20 stopni Celsjusza!

Choć początek marca był dość chłodny, to w ostatnich dniach można zauważyć, że za oknem pojawia się coraz więcej słońca. Synoptycy zapowiadają dość wysokie temperatury. Choć dziś, 22 marca 2023 roku przez Polskę będzie przemieszczać się strefa opadów, to jednak na południu kraju będzie wyjątkowo słonecznie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że środa w Suwałkach będzie dużo chłodniejsza niżeli na Dolnym Śląsku. Rozbieżność pomiędzy wartościami wynosi od 8 do 17 stopni Celsjusza.

W czwartek na północy za sprawą wspomnianego frontu deszczowego termometry wskażą jedynie 9 stopni Celsjusza. Jednak ciepły dzień czeka Małopolskę i Podkarpacie, tam nawet 18 st. C. Pogoda będzie bardzo dynamiczna. Już w piątek na Bałtyku pojawi się głęboki, który przyniesie burze i opady deszczu na północy. Najchłodniej nad morzem, bo 9 st. C, najcieplej nadal na Podkarpaciu i w Małopolsce od 16 do 17 stopni Celsjusza.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Steward próbował przemycić prawie 1,5 kg złota. Steward zatrzymany na lotnisku. Szok, co próbował przemycić pod koszulą

Pogoda na weekend. Czy będzie ciepło?

W weekend w całym kraju odczujemy obecność porywistego wiatru. Gdzieniegdzie wystąpią także opady deszczu, a temperatury miejscami nie będą nas zbytnio rozpieszczać. Na północy 8 stopni Celsjusza. Na zachodzie mogą wystąpić burze i deszcz.

W Warszawie sobota i niedziela pod znakiem przelotnych opadów z odrobiną słońca. Termometry wskażą od 12 do 14 stopni Celsjusza. Podobnie na Dolnym Śląsku, w Poznaniu nieco chłodniej, od 11 do 12 st. C.

W Szczecinie od 10 do 13 st. Celsjusza, deszcz oraz możliwe przejaśnienia, podobnie na Podlasiu. Ciepła wiosna będzie odczuwalna w Małopolsce, Podkarpaciu oraz Ziemi Świętokrzyskiej od 14 do 16 stopni Celsjusza.

Więcej o: