Molo w Sopocie znowu płatne. Ceny idą w górę, ale jest grupa, która może wejść za darmo! [CENNIK]

Od 7 kwietnia bieżącego roku wstęp na molo w Sopocie będzie odpłatny. Według kalendarza dzień przypada na Wielki Piątek tuż przed Wielkanocą, dlatego, jeżeli planujemy spacer, warto kupić bilety wcześniej lub zabrać ze sobą nieco pieniędzy.
Zobacz wideo Jarosław Bieniuk i Zuzanna Pactwa na romantycznej randce na molo

Drewniana część molo w Sopocie będzie odpłatna dla wszystkich zwiedzających. Nowe zasady będą obowiązywać już od 7 kwietnia do 1 października 2023 roku. Ile zapłacimy? Poniżej prezentujemy oficjalny cennik.

Płatne molo w Sopocie. Ceny biletów

Mówiąc o molo, większość z nas widzi oczami wyobraźni drewnianą kładkę nad morzem. Jednak w jego skład wchodzi kilka elementów takich jak przystań jachtowa zwana Mariną, drewniany pomost z falochronami oraz skwer kuracyjny zlokalizowany pomiędzy arkadami a hotelem.

Zatem, aby dobrze zrozumieć nowo wprowadzone zasady, warto zaznaczyć, że opłacie podlegać będzie drewniana część spacerowa obejmująca główny pomost o długości 511,5 m.

Opłata za wstęp na sopockie molo będzie obowiązywać przez siedem dni w tygodniu. Poniżej przedstawiamy oficjalny cennik:

  • bilet normalny - 10 zł,
  • bilet ulgowy - 5 zł,
  • bilet rodzinny 2+1 - 21 zł,
  • bilet rodzinny 2+2 - 22 zł,
  • bilet rodzinny 2+3 - 23 zł.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdzie kupić bilet na molo w Sopocie? Kto nie musi płacić?

Warto zaznaczyć, że mieszkańcy Sopotu posiadający Kartę Sopotu oraz dowód osobisty są zwolnieni z ponoszenia opłaty. Podobnie rezydencji przystani jachtowej legitymujący się przy pomocy specjalnej karty nie będą musieli płacić za wstęp.

Z darmowego wejścia na molo skorzystają także dzieci do lat trzech oraz osoby z niepełnosprawnością. Regulacja dotyczy przypadków posiadających orzeczenie o I stopniu niepełnosprawności do 26. roku życia. Opiekun osoby niepełnosprawnej zapłaci 5 zł.

Cennik biletów na molo w SopocieCennik biletów na molo w Sopocie Fot. Screen, tobilet.pl/molo-w-sopocie

Zasięgnęłam informacji u źródła i dowiedziałam się, że bilet będzie można zakupić online, korzystając z oficjalnej strony molo.sopot.pl, która przekieruje nas na odpowiednią platformę. Poza tym na miejscu znajduje się pięć kas biletowych, punkt informacyjny oraz biletomaty, tam również bez problemu kupimy bilety wstępu na sopockie molo.

Więcej o: