Planujesz majówkę za granicą? Jeszcze możesz znaleźć tanie loty. Do tych miejsc polecisz za grosze

W tym roku 1 maja wypada w poniedziałek. To idealna okazja na kilkudniowy wypoczynek. Jeśli chcesz gdzieś polecieć samolotem, teraz jest najlepszy czas na rezerwację biletów. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę.

Majówka to doskonała okazja na krótkie wakacje za granicą. Aby nie wydać na nie fortuny, warto zarezerwować bilet z odpowiednim wyprzedzeniem. Teraz jest idealny moment na znalezienie niedrogich biletów. Za kilka tygodni ceny mogą poszybować w górę. 

Zobacz wideo 30 punktów karnych i 5000 zł mandatu dla kierowcy BMW

Dokąd z Polski na majówkę? Teraz można znaleźć tanie bilety do europejskich miast

Aktualnie najtańsze bilety z polskich lotnisk można znaleźć do Norwegii, Szwecji, Włoch i Wielkiej Brytanii. Jak podaje portal turystyka.wp.pl:

Z Gdańska do Göteborgu, Oslo czy Sztokholmu polecimy za ok. 100 zł w dwie strony. W majówkę do Londynu można polecieć za ok. 250 zł w dwie strony z Bydgoszczy i Szczecina, a do Mediolanu dotrzemy za ok. 300 zł z Lublina i Gdańska.

Warto dodać, że tańsze bilety można znaleźć również pośród połączeń krajowych, np. z Krakowa do Olsztyna. Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy portalu eSky.pl, w wywiadzie dla wp.pl tłumaczy, że ceny biletów zmieniają się niemal z godziny na godzinę. Po znalezieniu dobrej oferty - nie warto czekać, tylko od razu dokonać rezerwacji. 

Linie lotnicze aktualizują je nawet kilka razy dziennie w zależności od popytu na danej trasie oraz w danym dniu, co często może powodować różnice w cenach

- mówi Rymkiewicz.

Jak znaleźć tani bilet? Najlepiej planować wyjazd z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem

Aby zarezerwować przelot w atrakcyjnej cenie, dobrze jest planować wyjazd z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Najlepszym rozwiązaniem jest rezerwowanie biletów nawet trzy miesiące przed wylotem. Im szybciej zacznie się szukać lotu, tym większe szanse na znalezienie biletów w niskich cenach.

Kolejnym sposobem na zarezerwowanie taniego biletu jest elastyczność pod względem wyboru lotniska - powrót nie zawsze musi odbywać się z tego samego, do którego dotarliśmy na początku podróży.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: