Pociągiem ze stolicy do Rzeszowa? Tak, i to jeszcze w tym roku. PKP Intercity zapowiada nowe kursy Pendolino

Od grudnia 2023 roku pasażerowie będą mogli skorzystać z nowej oferty PKP Intercity. Tym razem w grę wchodzą trasy realizowane przez pociągi Express Intercity Premium. Pendolino pojedzie do Rzeszowa i kilku innych większych polskich miast.
Zobacz wideo Putin jak Kim Dzong Un! Oto dlaczego woli pancerny pociąg od samolotu

Urząd Transportu Kolejowego wydał zgodę na uruchomienie trasy z Warszawy do Przemyśla, który graniczy z Ukrainą. Mieszkańcy Podkarpacia będą mieli możliwość skrócić podróż ze stolicy o około 1,5 godziny. Okazuje się jednak, że na połączenie trzeba będzie poczekać dłużej, niż pierwotnie zapowiadano.

PKP Intercity składa wnioski do Urzędu Transportu Kolejowego dotyczące obsługi danej trasy raz na pięć lat. To oznacza, że we wniosku musimy uwzględnić plany dotyczące nie tylko najbliższego rozkładu jazdy, lecz także tych, które zostaną wdrożone w kolejnych latach. W obowiązującym i najbliższym rozkładzie jazdy nie planujemy uruchamiania pociągu Express InterCity Premium do Przemyśla

- poinformował portal podroze.gazeta.pl Zespół Prasowy PKP Intercity S.A.

Rachunki przygniatają hotelarzy Hotelarze toną w długach. "Wszyscy zarabiają, a my pracujemy jak niewolnicy"

Nowa trasa Pendolino, UTK wyraziło zgodę na realizację

Urząd Transportu Kolejowego poinformował, że od grudnia bieżącego roku zostanie uruchomiona kolejna trasa Pendolino. Pociąg ruszy z Gdyni o godzinie 10:23 oraz 14:23. Na trasie pociągi obsłużą stacje w Sopocie, Gdańsku, Tczewie, Malborku i Iławie. Do Warszawy PKP Intercity planowo dotrze o 13:30 oraz 17:30. 

Następnie ze stolicy pociągi wyruszą w stronę Krakowa. Zgodnie z rozkładem pojawią się w mieście królów w godzinach 15:37 i 19:37. Kolejnym etapem podróży będzie Tarnów. Z tego miasta Pendolino pojedzie na Podkarpacie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Na plaży w Wielkiej Brytanii odnaleziono martwego rekina. Dwumetrowy rekin widziany w Europie. Szok, co zrobili z nim spacerowicze

Pendolino pojedzie do Rzeszowa? A co z Przemyślem?

Do tej pory Rzeszów był miastem nieobsługiwanym przez pociągi typu EIC, czyli PKP Express InterCity Premium. Od grudnia sytuacja ma się zmienić i Pendolino podróżujące z Gdańska pojedzie do Przemyśla. W Rzeszowie pociąg przyjedzie na godzinę 16:59 oraz 20:59. Z tego miasta wyruszy w dalszą podróż, zatrzymując się po drodze w Łańcucie, Przeworsku oraz Jarosławiu. 

Pendolino w Przemyślu pojawi się o godzinie 18:01 i 22:01. Planowana jest również realizacja trasy skróconej. Oznacza to, że pociąg wyruszy z Warszawy o godzinie 8:51 i dotrze do Krakowa na 11:07. W Rzeszowie będzie o 12:29.

W ofercie będą także trasy powrotne realizowane w godzinach 5:59 oraz 9:59, w relacji Przemyśl - Gdynia, a także o 14:29 z Przemyśla do Warszawy.

UTK zaznacza jednak, że planowane godziny są na ten moment orientacyjnymi wyliczeniami. Zatem do grudnia mogą się nieco zmienić, ale o tym z pewnością poinformujemy. Jak podaje Zespół Prasowy PKP Intercity S.A.:

Czasy jazdy zawarte we wniosku są szacowanymi czasami przejazdu na podstawie informacji o infrastrukturze. Czasy nie odnoszą się do grudnia 2023 roku, a ostateczne czasy i rozkład jazdy zawsze określa zarządca infrastruktury w ramach konstrukcji ZRJ lub RRJ. Zestawienie oraz uruchomienie nowych pociągów ekspresowych jest powiązane z planowanymi inwestycjami taborowymi Spółki, w tym zakupami taboru, które będzie mógł uzyskiwać prędkość powyżej 160 km/h.
Więcej o: