Klątwa Doliny Śmierci. Turyści z całego świata wychodzą w Himalaje i rozpływają się w powietrzu

Himalaje to potęga. Wspaniałe pasmo górskie zapierające dech w piersiach. Fascynujące, a jednocześnie bardzo niebezpieczne. Dolina Parwati, która uznawana jest za istny raj, ma też drugą, mroczną stronę. Doniesienia o licznych zaginięciach w tym rejonie i pogłoski o klątwie Doliny Śmierci potrafią zmrozić krew w żyłach.

"Zagubiony w Dolinie Śmierci. Obsesja i groza w Himalajach" autorstwa Harleya Rustada ukaże się w księgarniach już 22 marca. Okazuje się, że ten rzekomy azyl, który skryty jest w jednym zakątków Indii, ma również drugą, mroczną stronę.

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

Klątwa Doliny Śmierci. Ludzie znikają tam bez śladu

Przyczyn licznych zaginięć w Dolinie Śmierci, mimo różnorakich podejrzeń, nie udało się ustalić. Do pierwszego zaginięcia doszło w 1991 roku, kiedy to słuch po 24-letniej Odette Houghton z Australii zaginął. Po raz ostatni była widziana w świątynnej komunie w górach. Młoda kobieta rozpłynęła się w powietrzu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jednym z zaginionych był również Bruno Muschalik z Polski. Młody mężczyzna wybrał się do Indii w 2015 roku. Jego ojciec wyruszył na poszukiwania tuż po tym, gdy chłopak nie wrócił do kraju w ustalonym terminie. Niestety, wieloletnie poszukiwania nie przyniosły rezultatów. A zaginięć było znacznie więcej

Co stało się z zaginionymi turystami? Podejrzeń jest wiele

Seria tajemniczych zaginięć wywołała niepokój i do dziś pobudza wyobraźnię. Nic dziwnego, że niektórzy uważają, że liczne zaginięcia to wina gór. To w końcu potęga, której człowiek nie zawsze jest w stanie stawić czoła. Potrafią być zdradliwe, można się tam zgubić, stracić równowagę i spaść w przepaść lub do jaskini. I takie właśnie rozwiązanie wskazują osoby badające sprawy zniknięć turystów.

Zdaniem innych mogło dojść do rabunków lub morderstw. W takich trudnych miejscach turyści stają się dla tubylców łatwym celem. Inni twierdzą z kolei, że zniknięcia mają związek z odbywającym się tam handlem narkotykami. Pojawiają się też teorie, że tubylcy zapewniają przykrywkę osobom, które chcą zniknąć.

Więcej o: