Klątwa Doliny Śmierci. Turyści z całego świata wychodzą w Himalaje i rozpływają się w powietrzu

Himalaje to potęga. Wspaniałe pasmo górskie zapierające dech w piersiach. Fascynujące, a jednocześnie bardzo niebezpieczne. Dolina Parwati, która uznawana jest za istny raj, ma też drugą, mroczną stronę. Doniesienia o licznych zaginięciach w tym rejonie i pogłoski o klątwie Doliny Śmierci potrafią zmrozić krew w żyłach.

"Zagubiony w Dolinie Śmierci. Obsesja i groza w Himalajach" autorstwa Harleya Rustada ukaże się w księgarniach już 22 marca. Okazuje się, że ten rzekomy azyl, który skryty jest w jednym zakątków Indii, ma również drugą, mroczną stronę.

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

Klątwa Doliny Śmierci. Ludzie znikają tam bez śladu

Przyczyn licznych zaginięć w Dolinie Śmierci, mimo różnorakich podejrzeń, nie udało się ustalić. Do pierwszego zaginięcia doszło w 1991 roku, kiedy to słuch po 24-letniej Odette Houghton z Australii zaginął. Po raz ostatni była widziana w świątynnej komunie w górach. Młoda kobieta rozpłynęła się w powietrzu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje 2023 (zdjęcie ilustracyjne)Szalejąca inflacja niszczy marzenia . Sporo osób rezygnuje z wakacji

Jednym z zaginionych był również Bruno Muschalik z Polski. Młody mężczyzna wybrał się do Indii w 2015 roku. Jego ojciec wyruszył na poszukiwania tuż po tym, gdy chłopak nie wrócił do kraju w ustalonym terminie. Niestety, wieloletnie poszukiwania nie przyniosły rezultatów. A zaginięć było znacznie więcej

Co stało się z zaginionymi turystami? Podejrzeń jest wiele

Seria tajemniczych zaginięć wywołała niepokój i do dziś pobudza wyobraźnię. Nic dziwnego, że niektórzy uważają, że liczne zaginięcia to wina gór. To w końcu potęga, której człowiek nie zawsze jest w stanie stawić czoła. Potrafią być zdradliwe, można się tam zgubić, stracić równowagę i spaść w przepaść lub do jaskini. I takie właśnie rozwiązanie wskazują osoby badające sprawy zniknięć turystów.

Wakacje 2024 nie będą tańsze (zdjęcie ilustracyjne)Wakacje 2024. "Polaków stać coraz częściej na luksusowe wakacje"

Zdaniem innych mogło dojść do rabunków lub morderstw. W takich trudnych miejscach turyści stają się dla tubylców łatwym celem. Inni twierdzą z kolei, że zniknięcia mają związek z odbywającym się tam handlem narkotykami. Pojawiają się też teorie, że tubylcy zapewniają przykrywkę osobom, które chcą zniknąć.

Więcej o: