Romantyczny weekend we dwoje. Ta architektoniczna perełka w pięknej okolicy to strzał w dziesiątkę

Jeśli szukasz pomysłu na romantyczny weekend we dwoje, to zdecydowanie warto rozważyć wizytę w Pałacu w Pławniowicach (woj. śląskie). To wyjątkowe miejsce, które jest wręcz stworzone dla zakochanych. Gwarantujemy, że rozkochacie się w tym wspaniałym klimacie.

Pławniowice to mała miejscowość niedaleko Gliwic przy autostradzie A4, która cieszy się sporym zainteresowaniem turystów. Nic dziwnego, ponieważ znajdujący się tam pałac, robi ogromne wrażenie. Warto podziwiać go nie tylko z zewnątrz, ale i poznać jego wnętrze.

Zobacz wideo Jak mieszkają księżna Kate i książę William?

Pałac w Pławniowicach. Wyjątkowa architektoniczna perełka

Pałac w Pławniowicach to kolejne wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Wybudowany w duchu neomanieryzmu niderlandzkiego potrafi zaprzeć dech w piersiach. Różnorodność kolorów i fantastyczne detale to tylko początek tego, co ma do zaoferowania pałac.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W słoneczne dni, które zbliżają się wielkimi krokami, wygląda wyjątkowo pięknie - szczególnie z zewnątrz. To idealna sceneria do romantycznych fotografii we dwoje. Gwarantujemy, że jeśli włożysz w nie odrobinę serca, Instagram oszaleje. Warto również odwiedzić park krajobrazowy, który jest niezwykle urzekający w okresie rozkwitu. Ponadto na terenie pałacu znajduje się kaplica i folwarczne zabudowania.

Pałac w Pławniowicach - zwiedzanie. Cennik biletów

Zwiedzanie pałacu w okresie wiosennym odbywa się w niedzielę, wtorek oraz czwartek. W okresie letnim pałac jest udostępniony turystom w sobotę, niedzielę oraz wtorek i czwartek. Z kolei w okresie jesienno-zimowym jest możliwe jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu. Należy również pamiętać, że odbywa się w określonych godzinach, które warto sprawdzić na stronie internetowej pałacu bezpośrednio przed wizytą.

Zwiedzanie Pałacu w Pławniowicach jest płatne. Za wstęp do pałacu należy zapłacić 10 złotych (bilet normalny) i 7 złotych (bilet ulgowy). Z kolei wstęp do parku to koszt 5 złotych (bilet normalny) i 3 złote (bilet ulgowy).

Więcej o: