Te trzy szlaki w polskich górach zachwycają fascynującymi widokami. Na ich widok szczęka opada

Spacer górskim szlakiem to idealny pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przedstawiamy trzy wyjątkowo malownicze górskie szlaki w Polsce. Podążając tymi ścieżkami można podziwiać naprawdę przepiękne widoki.

Polecamy jedne z najpiękniejszych szlaków w polskich górach. Spodobają się one każdemu, kto lubi aktywny wypoczynek. W naszym zestawieniu znalazła się Dolina Chochołowska z trasą na Grzesia, Szczeliniec Wielki oraz Szrenica i Śnieżne Kotły.

Zobacz wideo 21-latek jadąc BMW, przeciął rondo i uderzył w tył Forda

Dolina Chochołowska i Grześ, czyli panorama na Tatry Zachodnie

Wybierając się w Tatry koniecznie trzeba się przejść Doliną Chochołowską. To malownicze miejsce jest szczególnie piękne wiosną, kiedy na łąkach pojawiają się krokusy, skąd można zdobyć Grzesia - szczyt, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Tatry Zachodnie. Podejście nie jest trudne, a panorama, jaką można podziwiać z góry zapiera dech w piersiach. Wejście na Grzesia ze Schroniska na Polanie Chochołowskiej trwa około półtorej godziny. 

Szklarska Poręba - Szrenica - Śnieżne Kotły

Trasa ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę to świetny wybór na wiosenny weekend. Po drodze można zobaczyć Wodospad Kamieńczyka - najwyższy wodospad w polskich Sudetach oraz liczne formacje skalne, m.in. słynne Trzy Świnki czy Końskie Łby. Ze szczytu rozciągają się niesamowite widoki. Idąc dalej w stronę Śnieżnych Kotłów dociera się do jednego z najpiękniejszych miejsc w całym paśmie górskim.

Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych. Bajkowe krajobrazy i skalny labirynt

Góry Stołowe to miejsce, które słynie z baśniowych tras i malowniczych widoków. Do jednego z najbardziej fascynujących miejsc należy Szczeliniec Wielki. Rozpościera się stamtąd niesamowity widok na Broumowskie Ściany. Na szczycie znajduje się tajemniczy Skalny Labirynt, który stanowi niemałą atrakcję tego miejsca. Wejście na Szczeliniec zajmuje około półtorej godziny.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: