Nigdy nie rób tego po wejściu do pokoju hotelowego. To jeden z najczęstszych błędów. Eksperci ostrzegają

Moment dotarcia do hotelu po długiej podróży to wspaniałe uczucie. W końcu możemy odłożyć ciężkie walizki, wziąć prysznic i przyszykować się do zwiedzania. Jednak po przekroczeniu progu pokoju często robimy jedną rzecz, która według ekspertów jest ogromnym błędem.

Po wejściu do pokoju wielu podróżnych w pierwszej kolejności rzuca walizkę na łóżko. Jest to niezwykle wygodne, kiedy chcemy wyjąć potrzebne rzeczy - w końcu nie musimy się schylać i mamy wszystko pod ręką. Jednak serwis bestlifeonline.com wskazuje, że to jeden z największych błędów, jakie popełniają podróżnicy. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Nigdy nie rzucaj walizki na łóżko hotelowe

Jak wyjaśniają autorzy artykułu, powód jest prosty. Pokoje, nawet w najbardziej ekskluzywnych hotelach, roją się od zarazków i często bywają siedliskiem pluskiew. Te małe owady pojawiają się tam,  tam, gdzie czeka na nie pożywienie... czyli ludzie. Po spotkaniu z nieproszonymi gośćmi na naszej skórze pojawiają się irytujące, swędzące bąble, które przypominają ugryzienia komarów. Jednak to nie to jest w tym wszystkim najgorsze. Pluskwy przenoszą się niezwykle łatwo i wystarczy chwila nieuwagi, by wróciły z nami do domu. Wówczas samica może złożyć jaja, a wszyscy domownicy będą musieli zmierzyć się z nieprzyjemnym problemem. 

Podczas podróży bagaż jest dla pluskwy biletem w jedną stronę do nowego domu. Pluskwy są najczęściej przenoszone do nowych miejsc w walizkach

- wyjaśniła entomolog, dr Nancy Troyano cytowana przez bestlifeonline.com.

Jak zapobiec rozprzestrzenianiu się pluskiew?

Anthony O'Neill, ekspert od szkodników z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży wskazał prosty sposób, by zapobiec tego typu sytuacjom. Jego zdaniem powinniśmy umieścić bagaż w wannie lub pod prysznicem od razu po wejściu do pokoju. 

Pluskwy nie mogą wspinać się po gładkich powierzchniach, a pluskwę można łatwo zauważyć w jasnej wannie

- wytłumaczył. 

Po umieszczeniu walizki w bezpiecznym miejscu możemy przystąpić do sprawdzenia pomieszczenia. Rozejrzyjcie się za śladami po małych owadach na łóżku, pościeli i za meblami. Troyano sugeruje, że jedną z głównych oznak na ich obecność są pozostałości po linieniu.  

Często można znaleźć te zrzucone skórki leżące wokół obszarów inwazji, takich jak zagniecenia w materacu, wokół krawędzi i szczelin przy łóżku

- dodał. 

Innymi wskazówkami są ślady kałowe w postaci czarnych kropek czy plamy krwi z poprzednich ukąszeń gości. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: