Trzy europejskie miasta doskonałe na wiosenny wypad. Tutaj odpoczniesz i oderwiesz się od codzienności

Gdzie pojechać wiosną na weekend? Podpowiadamy, które miasta warto odwiedzić o tej porze roku. Nasze propozycje to Drezno, Praga i Budapeszt. Każde z tych miast słynie z pięknej architektury i licznych zabytków.

Szukasz pomysłu na weekendowy wypad za granicę? Ciekawą propozycją będzie Drezno, Praga lub Budapeszt. W tych miastach oderwiesz się od codzienności i złapiesz dystans. Te trzy miasta przyciągają turystów przede wszystkim ze względu na przepiękną architekturę.

Zobacz wideo Niebezpiecznie manewry na drodze zakończone utratą prawa jazdy

Drezno, czyli perła baroku. Oryginalna architektura i moc zabytków

Niektórzy nazywają Drezno Florencją północy. Warto tam zobaczyć Stare Miasto, Zwinger, czyli barokowy zespół pałacowo-parkowy zbudowany na początku XVIII wieku. Można tam zwiedzić Galerię Porcelany, Galerię Obrazów, w której znajdują się m. in. dzieła Rubensa i Rembrandta oraz Salon Matematyczno-Fizyczny. Inne miejsca warte odwiedzenia to Katedra Świętej Trójcy, Zamek Rezydencyjny i Tarasy Brühla.

Praga - Most Karola, Hradczany i Malá Strana

Wybierając się do czeskiej Pragi koniecznie trzeba przejść się Mostem Karola z barokowymi figurami świętych, zobaczyć starówkę oraz dzielnicę Malá Strana. Kolejnym ważnym punktem są Hradczany, czyli dzielnica z kompleksem zamku królewskiego. Na praskim rynku warto zwrócić uwagę na słynny zegar astronomiczny na gotyckim ratuszu oraz pomnik Jana Husa.  

A może Budapeszt? Łaźnie Gellerta, parlament i pikantny gulasz  

W Budapeszcie kluczowym punktem jest Góra Gellérta położona w zachodniej części miasta - można z niej zobaczyć panoramę na Dunaj i Peszt, czyli wschodnią część węgierskiej stolicy. Poniżej wzgórza znajdują się dostępne za darmo ogrody z fontannami oraz łaźnie, których budynek to istne dzieło sztuki. Niedaleko wzgórza znajduje się Zamek Królewski z XIII wieku, a po drugiej stronie rzeki słynny budynek parlamentu. Jest jednym z najpotężniejszych budynków parlamentu na świecie.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: