Nie spodziewał się, co zobaczy zaraz przy drodze. Kierowca zatrzymał się i natychmiast wyciągnął telefon

Na TikToku pojawiło się nagranie z Mazur, na którym sfilmowano zwierzę stojące przy drodze. Jak się okazało, był to łoś, który najprawdopodobniej zlizywał sól z asfaltu. Filmik cieszy się popularnością w sieci.

Zwierzęta pojawiające się przy drodze mogą stanowić duże zagrożenie dla kierowców. Tiktokerka Magdalena Smokowska opublikowała nagranie z Mazur, na którym widać łosia znajdującego się tuż przy drodze. Zwierzę zupełnie nie przejmowało się przejeżdżającymi autami i z pełnym spokojem pochylało się nad asfaltem. Prawdopodobnie zlizywało sól z nawierzchni.  

Zobacz wideo Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych kosztowało kierowcę 1500 zł

Łosie lubią się przemieszczać, ale robią to bardzo powoli

Mimo że zwykle poruszają się dość wolno, łosie w ciągu zimy często migrują. Łosie zazwyczaj poruszają się tzw. inochodem. Zmuszone potrafią biec z prędkością od 30 do nawet 60 km/h. Poza tym są dobrymi pływakami i nurkami. Uwielbiają spędzać czas w wodzie. Jak wygląda ich dieta? Są wegetarianami. Żywią się roślinami, liśćmi, owocami i korą drzew. Dziennie łoś potrafi spożyć nawet 50 kg jedzenia. Z tego powodu zajmuje mu to praktycznie cały dzień. Warto dodać, że te zwierzęta mają raczej słaby wzrok, ale ich słuch i węch są wyostrzone. 

W tych europejskich miastach odpoczniecie od turystów (Perast, Czarnogóra) Ten kraj może być perłą tegorocznych wakacji. "Taniej niż nad Bałtykiem"

Łoś zrobił furorę w sieci. Internauci pozostawili liczne komentarze pod nagraniem

W filmiku wykorzystano muzykę z serialu "Z Archiwum X". Jak przypuszczają użytkownicy TikToka, zwierzę najprawdopodobniej zlizywało sól, która pozostała na drodze. Wiele osób docenia zachowanie kierowcy, który zwolnił i nie przestraszył zwierzęcia. Widok klęczących łosi zlizujących sól z nawierzchni jest dość częsty zimą - aby uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, należy bezwzględnie zwolnić.

Zlizuje sól.
Dobry kierowca, takich więcej.
Miło, że go nie wystraszyłaś.

Grecka wyspa Skopelos była miejscem, gdzie kręcono film 'Mamma Mia!' To tu kręcono kultową "Mamma Mię". Rajska wyspa bez tłumów i komercji

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: