Wycieczkowy rejs, który potrwa trzy lata. Ocieka luksusem, a cena zwala z nóg. Chętnych nie brakuje

Wycieczkowy rejs, który potrwa trzy lata - brzmi niesamowicie. I rzeczywiście tak jest. Trasa statku obejmuje 135 krajów na wszystkich kontynentach. Przeszkodą mogłaby wydawać się kosmiczna cena, jednak nawet to nie potrafi odstraszyć chętnych. Zainteresowanie jest ogromne.

Statek, którym można wyruszyć w trzyletnią emocjonującą podróż po całym świecie to MV Gemini. Rejs "Life at Sea" ma wyruszyć ze Stambułu już 1 listopada 2023 roku. Następnie odbierze pasażerów w Barcelonie i na Florydzie, by móc przepłynąć przez wszystkie siedem kontynentów.

Zobacz wideo Dlaczego upieramy się, by przewozić towary statkami?

Wycieczkowy rejs, który potrwa trzy lata. MV Gemini wypłynie jeszcze w tym roku

Za trzyletni rejs trzeba zapłacić 90 tys. dolarów, czyli 400 tys. złotych. Nie trzeba od razu wpłacać całości. Można rozłożyć płatność na raty - 30 tys. dolarów rocznie (ok. 133 tys. złotych) lub 2,5 tys. dolarów miesięcznie (ok. 11 tys. złotych). Mimo tak wysokiej ceny chętnych nie brakuje.

Rejs wiąże się również z przystankami na zwiedzanie. Statek zatrzyma się w 375 portach i 175 krajach, by pasażerowie mogli odwiedzić zabytki architektoniczne, takie jak Taj Mahal, piramidy w Gizie, Wielki Mur Chiński, czy Machu Pichu.

MV Gemini ma być ucieleśnieniem twoich wakacji

- mówi Mike Petterson, dyrektor zarządzający Life at Sea Cruises.

Trzyletni rejs statkiem przepełnionym udogodnieniami. Brzmi obłędnie

Jak podaje architecturaldigest.com, statek będzie wyposażony w centrum biznesowe z pełnym zakresem usług, oprócz tradycyjnych udogodnień dla statków wycieczkowych, takich jak restauracje i miejsca rozrywki, aby umożliwić pasażerom pracę zdalną. Centrum biznesowe będzie obejmować sale konferencyjne, biura, bibliotekę i salon. Goście będą mieli dostęp do bezpłatnego Wi-Fi na całym statku. Na pokładzie znajdować się będą także szpital, taras słoneczny i basen, audytorium, centrum odnowy biologicznej, siłownia i ogromny salon.

Jak czytamy, atrakcje będą dostępne dla każdego pasażera statku, jednak cena może wahać się w zależności od wyboru kajuty.

Zaprojektowaliśmy statek i jego udogodnienia tak, aby były równie pełne akcji i ekscytujące, jak nasza trasa podróży - od rozrywki na pokładzie, występów i wykładów po naszą serię zajęć i programy wolontariatu

- dodaje Petterson.

Więcej o: