Hiszpania. Atrakcje turystyczne na jednej z wysp nie będą już dostępne? Chodzi o ochronę środowiska

Wakacje w Hiszpanii to nie tylko wylegiwanie się na złocistej plaży. Turyści poszukują ciekawych atrakcji, aby móc zwiedzić i zobaczyć jak najwięcej. Niestety największa z wysp Balearów wprowadza nowe porządki. Chodzi o wycieczki statkami rejsowymi oferowane przez lokalnych przedsiębiorców z sektora turystyki.
Zobacz wideo Jessica Mercedes narzeka na jedzenie na Majorce

Hiszpania jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków na wakacje. Zwłaszcza Baleary cieszą się dużym zainteresowaniem. Największa z wysp tego archipelagu wprowadza nowe zasady dla turystów. Odwiedzający Majorkę muszą liczyć się z ograniczeniami dotyczącymi oferowanych do tej pory wycieczek realizowanych na pokładzie statków.

Nie będzie wycieczkowców? Majorka chce zadbać o środowisko

Wszystkich wybierających się na Majorkę uspokajamy, że wycieczki statkiem nadal będą dostępne. Zmniejszono jednak liczbę pływających wycieczkowców na Balearach. Decyzję wdrożono już w 2022 roku po tym, jak masowa liczba turystów korzystała z atrakcji, a przedstawiciele ochrony środowiska coraz głośniej okazywali sprzeciw. Jak informują hiszpańskie media, wprowadzone ograniczenie zredukowało obecność statków wycieczkowych o ponad 45 procent w 2022 w porównaniu do 2021 roku.

Jak czytamy na stronie eldiario.es hiszpański rząd chce odbudować turystykę na podwalinach zrównoważonego rozwoju. Zamiast skupiać się na liczbie turystów priorytetem będzie powrót do normalności z dbałością o środowisko naturalne.

Musimy skupić się na jakości, a nie na ilości

- przyznała prezydent Balearów, Francina Armengol.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zmiany na Majorce. Wycieczkowce to nie wszystko

Ograniczenie ilości wycieczkowców to nie jedyny krok hiszpańskiego rządu, który ma doprowadzić do zmniejszenia napływu turystów. Chęć odpoczynku na Majorce może utrudnić dostępność wynajmu samochodów oraz liczba lotów.

Portal jc.ne10.uol.com.br informuje, że to tylko niektóre z najodważniejszych propozycji zatwierdzonych na Obywatelskim Zgromadzeniu Klimatycznym. W sumie padły aż 32 propozycje, które mają za zadanie chronić lokalne środowisko.

W spotkaniu uczestniczy 60. mieszkańców Majorki, którzy zostali wybrani według kryteriów wieku, płci, miejsca zamieszkania, poziomu studiów i dochodów, poprzez 10 000 losowych listów, zapraszających ich do dobrowolnego udziału w tym głosowaniu

- czytamy. 

Cztery miesiące debat poskutkowało konkretnymi propozycjami mającymi na celu w ambitny sposób zadbać o sektor turystyki. Pomysły objęły transport, energię, liczbę dni planowanego pobytu, maksymalny termin wynajęcia samochodów etc. Nowe rozwiązania mają za zadanie zapewnić komfort mieszkańcom Majorki oraz turystom.

Więcej o: