Odwiedziła wszystkie stany USA i kontynenty. Teraz radzi jak zaoszczędzić. Niektóre rzeczy czekają za darmo

Kto nie lubi odwiedzania nowych miejsc? Gubienie się w nieznanych uliczkach, poznawanie historii miast czy rozmawianie z miejscowymi to świetna zabawa. Jednak w trakcie podróży często pojawia się jeden problem - z oszczędzaniem. Z pomocą przychodzi podróżniczka Ashley Nealy, która podzieliła się kilkoma przydatnymi wskazówkami.

Ashley Nealy to 35-latka z Atlanty, która w wolnych chwilach realizuje swoją pasję do podróży. Do niedawna jej celem było odwiedzenie wszystkich 50 stanów USA, które udało jej się ukończyć w październiku 2022 roku. To jednak niejedyne osiągnięcie podróżnicze - Ashley zdołała postawić stopę na wszystkich siedmiu kontynentach. W trakcie wyjazdów udało jej się do perfekcji opanować oszczędzanie, a teraz sposobami dzieli się z innymi podróżnikami na łamach Insidera.

Zobacz wideo Paszport i dowód dla dziecka - jak wyrobić?

Pokazała, jak oszczędza w podróży

Kiedy odwiedzamy nowe miejsca, często przywozimy ze sobą drogie i bezużyteczne pamiątki. Koszulka z nazwą miasta dla mamy, kubek dla przyjaciela czy magnesy dla znajomych. Ashley zdradza, że przestała wydawać pieniądze na niektóre upominki, gdy zdała sobie sprawę, że nie miały znaczenia dla jej bliskich - w końcu nigdy nie odwiedzili tych miejsc. Przyznała, że nadal od czasu do czasu kupuje pamiątki, ale działa bardziej praktycznie. 

W Vermont kupiłam czysty syrop klonowy od miejscowego rolnika. Nie był dostępny online, a wysyłka kosztowałaby o wiele więcej pieniędzy. Kupiłam też specjalny ser cheddar, który był dostępny tylko w Cabot Creamery w Vermont

- tłumaczyła. 

Warto unikać też kupowania drogich upominków na lotniskach. Lepiej udać się na poszukiwania w lokalnych sklepach, by znaleźć towary o najlepszej wartości. Inną radą dla portfela jest rezerwowanie noclegu z dala od miejsc, które odwiedzamy. Chociaż na pierwszy rzut oka mogą wydawać się atrakcyjniejsze cenowo, to później może okazać się, że o wiele więcej wydamy na transport. 

Tanie podróżowanie? Niektóre rzeczy można mieć za darmo

Ashley przyznała, że do zaoszczędzenia pieniędzy może przyczynić się gromadzenie bezpłatnych artykułów w hotelach i na lotniskach. Wiele obiektów gościom bezpłatną wodę, herbatę i kawę. W niektórych restauracjach można otrzymać też bezpłatne próbki jedzenia. Przykładowo w Cabot Creamery, w Vermont, otrzymała próbki sera i czystego syropu klonowego. Dzięki temu można nasycić się na jakiś czas i nie odczuwać głodu. Warto również korzystać z butelek na wodę do wielokrotnego uzupełniania. 

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: