Turysto, na te miejsca szkoda twojego czasu. Oto najgorsze atrakcje turystyczne z całego świata

Wybierając się na urlop chcemy zwiedzić wszystkie najciekawsze miejsca. Wyjazd powinien być czasem odpoczynku i dobrej zabawy jednak nie zawsze popularne atrakcje zapewnią nam pozytywne wrażenia. Których miejsc lepiej unikać?

Zanim wybierzemy się na wakacje warto zrobić wstępne rozeznanie po okolicznych atrakcjach. Niestety niekiedy popularność wcale nie idzie w parze z wysoką jakością. Jak twierdzą turyści, część proponowanych atrakcji potrafi mocno rozczarować. Lepiej wiedzieć z wyprzedzeniem, na co nie tracić cennego czasu w trakcie urlopu.

Zobacz wideo W wielu miastach rośnie opór przeciwko turystom

Aleja Gwiazd w Hollywood otwiera ranking

Amerykański sen może zwieść niektórych turystów. Wybierając się do najsłynniejszej dzielnicy Los Angeles lepiej nie mieć zbyt wygórowanych oczekiwań. Według turystów na Alei Gwiazd roi się od osób bezdomnych, dookoła jest brudno i można potknąć się o śmieci. Niektórzy skarżą się również na nieprzyjemny zapach. W rzeczywistości zdecydowanie daleko temu miejscu do wizerunku z filmów.

Brytyjskie muzeum figur woskowych niczym kabaret

Muzeum Louisa Tussauda w Great Yarmouth bardziej bawi niż zachwyca. Znajdujące się tam figury woskowe znanych osób, absolutnie nie przypominają swoich pierwowzorów. Większość z nich wygląda groteskowo lub wręcz przerażająco, a turyści śmieją się z wykonanych postaci. 

Polarnicy szukają informatyka Polarnicy szukają pracownika i kuszą: Taki widok przez okno ma nasz informatyk

Nisko oceniany Taj Mahal

Turyści krytykują również popularne, indyjskie mauzoleum nazywane również świątynią miłości. Miejscu zdecydowanie nie pomaga fakt, że znajduje się wyjątkowo daleko od najbliższego lotniska i wielu turystów musi poświęcić ogrom czasu i pieniędzy, by dotrzeć na miejsce. Pojawiają się również skargi na skandaliczne zachowanie ochroniarzy przed wejściem, zanieczyszczoną przez fabryki okolicę oraz pamiątkowych nagabywaczy.

Balkon Julii nie taki magiczny

Będąc w Weronie grzechem byłoby ominąć słynny dom Julii ze znanego całemu światu, kultowego dramatu Szekspira "Romeo i Julia". Niestety, dom i balkon książkowej postaci nie robi takiego wrażenia, jakiego oczekują turyści. Miejsce ciężko znaleźć, patio przed budynkiem jest przepełnione turystami a z samego balkonu rozciąga się widok na włoskie blokowiska. Wiele osób odradza tej atrakcji, twierdząc, że jest najzwyczajniej w świecie przereklamowana.

Samolot tanich linii lotniczych Wizz Air (zdjęcie ilustracyjne) Samoloty tanich linii zderzyły się na lotnisku. Do sieci trafiło nagranie

Jakie miejsca pokochali turyści? Warto je odwiedzić w tym roku

Mimo wielu atrakcji, które niesłusznie wiodą prym wśród turystów istnieją również te warte wszystkich pieniędzy. Na pierwszym miejscu znajduje się neogotycki budynek parlamentu w Budapeszcie, a tuż za nim słynny park rozrywki Disneyland w Paryżu oraz kompleks naturalnych basenów termalnych Blue Lagoon na Islandii. Co ważne, wszystkie miejsca nadają się doskonale na podróż samodzielną, z partnerem lub całą rodziną. Warto wpisać te miejsca na podróżniczą listę na rok 2023.

Źródło: forbes.com, fly4free.pl

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: