Poznaliśmy najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Podróżni często wracają stąd zawiedzeni

Niektóre atrakcje turystyczne są doskonale znane na całym świecie. Jednak, jak się okazuje, ta popularność wcale nie musi świadczyć o ich świetności. Na które z nich nie warto tracić czasu w podróży? Z pomocą przychodzą analitycy z najnowszym rankingiem.

Ranking 99 najlepszych i najgorszych atrakcji turystycznych na świecie został przygotowany przez analityków z sieci przechowalni bagażu Stasher. Autorzy ocenili je na podstawie sześciu kategorii: recenzji Tripadvisor, opinii Google, popularności na TikToku, średniej oceny użytkowników Booking.com, jakości lokalnego zakwaterowania, odległości od najbliższego lotniska i poziomu bezpieczeństwa turystów. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Najgorsze atrakcje świata 

Autorzy zestawienia przyznali, że atrakcje turystyczne często są głównym powodem podróży do danego miejsca. Jednak zdarza się, że kiedy już tam dotrzemy, doświadczamy rozczarowania. Podoba sytuacja przydarzyła się wielu turystom podróżujących do Los Angeles - w końcu tamtejsza Hollywoodzka Aleja Gwiazd jest jedną z najsłynniejszych atrakcji na świecie. Jednak jak się okazuje wcale nie najlepszą. To właśnie jej przypadło niezaszczytne 99. miejsce w rankingu. 

Na drugiej pozycji znalazł się Wielki Bazar w Stambule. Jest to jedno z największych miejsc handlu tego typu w Turcji, które zachwyca na zdjęciach kolorowymi dywanami, ceramikami czy wyrobami jubilerskimi. Zdaniem wielu lokalizacja ta wcale nie jest warta odwiedzenia. 

Podium zamyka słynne Tadź Mahal, czyli mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów na pamiątkę zmarłej ukochanej. Wiele osób marzy o wycieczce Indii i chce zobaczyć je na własne oczy. Jednak czy warto? 

Stąd turyści wracają zawiedzeni

Oto jak prezentują się pozostałe miejsca w zestawieniu:

  1. Hoollywoodzka Aleja Gwiazd (Stany Zjednoczone),
  2. Wielki Bazar (Turcja),
  3. Tadź Mahal (Indie),
  4. Ogrody Busch Williamsburg (Stany Zjednoczone),
  5. Lotte World (Korea Południowa),
  6. Port Wiktorii (Hongkong),
  7. Park Oceaniczny (Hongkong),
  8. Świątynia Fushimi Inari-Taisha (Japonia),
  9. Wielki Mur Chiński (Chiny),
  10. Everland (Korea Południowa).

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: