Sekretny taras widokowy w Warszawie. Stąd rozpościera się najpiękniejszy widok na stolicę

Stare Miasto w Warszawie ma niewątpliwy klimat. Kolorowe kamienice, urokliwe uliczki i tętniący życiem rynek zachwycają turystów nie tylko z Polski, ale i całego świata. Jednak warszawska starówka prezentuje się jeszcze piękniej z innej perspektywy. Nie wszyscy wiedzą, że w okolicy można znaleźć ukryty taras widokowy.

Kościół Akademicki św. Anny to świątynia rzymskokatolicka położona przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Jest to niemała atrakcja zarówno dla miłośników historii (miejsce ma za sobą burzliwą historię), ale i wielbicieli architektury. Kościół łączy w sobie różne style - gotycki, barokowy oraz klasycystyczny. Jednak kiedy już skończymy delektować się niezwykłymi detalami, warto wybrać się także do jego zabytkowej dzwonnicy. 

Zobacz wideo Zeszliśmy 3 metry pod Stare Miasto. Zobacz film!

Ukryty taras widokowy w Warszawie - Kościół św. Anny

Wiele osób wciąż nie ma pojęcia o istnieniu tarasu widokowego na dzwonnicy kościoła św. Anny. Nic w tym dziwnego - miejsce jest dość ukryte, jednak z pewnością warte odwiedzenia. Aby wejść na szczyt, najpierw należy pokonać 150 kamiennych schodów ulokowanych w wąskiej przestrzeni. Po przejściu stopni na górze czeka na nas nagroda. To właśnie stąd rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na tętniący życiem Plac Zamkowy, kamienice, Wisłę czy Stadion Narodowy.

Powstał ranking najbardziej nieuprzejmych miast w Polsce. Łódź na prowadzeniu. Najbardziej nieuprzejme miasta w Polsce. Tu ludzie bywają wyjątkowo niemili

Bilet ulgowy na taras kosztuje obecnie 7 zł, a normalny 10 zł. Dzieci do czwartego roku życia mogą wejść bezpłatnie. 

Najbardziej niedocenione kierunki na świecie. Porto Najbardziej niedocenione kierunki na świecie. W rankingu polskie miasta

Dzwonnica kościoła św. Anny spłonęła

Okazała dzwonnica została ufundowana przez Annę Jagiellonkę w 1578 roku. Co ciekawe, już od samego początku pełniła ona bardziej funkcję punktu obserwacyjnego niż dzwonnicy. W latach 1819-1821 została przebudowana w stylu neorenesansowym. Jej burzliwy okres nadszedł w trakcie drugiej wojny światowej, kiedy kościół stanął w płomieniach. W kolejnych latach świątynia została odbudowana. Renowacje trwały od 1946 do 1962 roku.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: