Samoloty tanich linii zderzyły się na lotnisku. Do sieci trafiło nagranie. Licznik wyświetleń zwariował

Do pozornie groźnego incydentu doszło na lotnisku w Suczawie w Rumunii we wtorek 14 marca. Pasażerowie, którzy znajdowali się wówczas na pokładach samolotów, które zderzyły się na płycie lotniczej, nigdy tego nie zapomną.

Chwile grozy przeżyli pasażerowie i personel lotniczy w rumuńskim porcie lotniczym Suczawa Stefan cel Mare. Co prawda samoloty dwóch tanich przewoźników zderzyły się ze sobą na lądzie, jednak i tak najedli się strachu. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Samoloty tanich linii zderzyły się na lotnisku. Na szczęście jeszcze na płycie

PROTV News poinformowało o niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło we wtorek 14 marca po południu na lotnisku w Suczawie w Rumunii. Dwa samoloty firmy tanich linii lotniczych Wizz Air zderzyły się. Jeden z samolotów miał udać się do Bergamo we Włoszech. Z kolei drugi samolot miał lecieć do Dortmundu w Niemczech. W pierwszym samolocie nie było pasażerów, jednak w drugim znajdowało się 174 osoby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Samolot, który miał lecieć do Niemiec, zmierzając w kierunku pasa startowego, niespodziewanie zahaczył o samolot Wizz Air, który miał lecieć do Włoch. Skrzydło kołującego samolotu uderzyło w tylny stabilizator tego drugiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Wizz Air publikuje oświadczenie. "Wszyscy pasażerowie są zdrowi"

Wizz Air potwierdza, że ??jego lot W6 4692 z Suczawy do Dortmundu w dniu 14 marca 2023 r., podczas kołowania z miejsca postojowego, zderzył się z prawym stabilizatorem poziomym innego samolotu Wizz Air, który był zaparkowany na sąsiednim miejscu bez pasażerów na pokładzie. Wszyscy pasażerowie lotu Suczawa-Dortmund są zdrowi i bezpiecznie opuścili pokład

- czytamy w oświadczeniu przewoźnika Wizz Air.

Wizz Air zapewnia samolot zastępczy na lot, którego dotyczy problem, i przewiezie pasażerów do miejsca docelowego jeszcze dziś. Wizz Air przeprasza pasażerów, których to dotyczy, i zapewnia wszystkich klientów, że bezpieczeństwo i ochrona pasażerów, załogi i samolotów pozostaje najwyższym priorytetem linii lotniczej

- czytamy.

Więcej o: