Tu Polacy podróżują coraz częściej. Przyciąga ich pogoda, krajobrazy i niskie ceny

Maroko to kraj, który odwiedza coraz więcej Polaków. Plaże, słońce, ciekawa architektura i malownicze krajobrazy - wszystko to sprawia, że przyciąga do siebie turystów. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Nie wiesz, gdzie pojechać na wakacje? Maroko to jedna z ciekawszych propozycji nie tylko ze względu na atrakcje, ale też na dość niskie ceny. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Marokańskie miasta przyciągają Polaków piękną architekturą, mozaikami i regionalnymi potrawami. Poza tym kuszą egzotycznymi krajobrazami i największą pustynią świata.

Zobacz wideo Pijany kierowca nie potrafił zapanować nad samochodem. Zatrzymano go dwukrotnie, tej samej nocy

Ocean, morze, góry i pustynia. Każdy znajdzie tam coś dla siebie

Maroko słynie z przepięknych plaż wzdłuż Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego, które są doskonałym miejscem na relaks. Do jednych z ciekawszych miejsc na wypoczynek są El Jadida, El Jebha i Oualidia. Oprócz tego w Maroku można spędzać czas w górach. Trasy na szczyty Atlasu są zróżnicowane pod względem doświadczenia i umiejętności turystów. Dużą popularnością cieszy się tutaj kolarstwo górskie. Największą atrakcją tego kraju jest rozległa i największa pustynia świata Sahara

Marrakesz, Casablanca, Rabat. Maroko oferuje wiele miast o bogatej historii

Maroko to kraj wielu grup etnicznych. Mieszkają tam Arabowie, Berberowie ora Europejczycy - głównie Hiszpanie i Francuzi. Casablanca, Tanger, Marrakesz, Rabat to jedne z najchętniej odwiedzanych miast Maroka. Uwagę Polaków w ostatnich latach przyciąga przede wszystkim Marrakesz. Tętniące życiem miasto słynie z placu Jemma el Fna, uliczek przypominających labirynt oraz licznych targowisk. Najdroższym elementem wyjazdu do Maroka będzie z pewnością bilet lotniczy. Na miejscu można znaleźć nocleg ze śniadaniem w cenie około 100 zł za dzień od osoby.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: