To uzdrowisko będzie idealnym wyborem na wiosnę. Odpoczniesz i naładujesz baterie przed latem

Przy dzisiejszym tempie życia czasem warto zwolnić i dać swojemu ciału odpoczynek. Wyjazd do sanatorium wiosną może być doskonałym pomysłem jednak warto wcześniej przemyśleć dokąd się wybrać. Wybraliśmy najciekawsze uzdrowiska, których oferta może wielu osobom przypaść do gustu.

Wiosna to doskonały czas by po długiej i uciążliwej zimie zadbać o swój dobrostan. Nadchodzące ciepłe dni warto poświęcić swojemu zdrowiu i udać się na wypoczynek w uzdrowisku. Dokąd warto pojechać? W Polsce możemy pochwalić się wieloma godnymi polecenia miejscami dla kuracjuszy.

Augustów

W tym słynnym uzdrowisku, które mieści się na pięknym i zielonym Podlasiu kuracjusze skorzystają przede wszystkim z zabiegów borowinowych. Okłady z borowiny są doskonałym wyborem przy wszelakich chorobach reumatologicznych i urazach ortopedycznych. Takie zabiegi przydadzą się również osobom cierpiącym na osteoporozę. Dodatkowo miasto położone jest w pięknej okolicy nad jeziorem Necko, więc będzie to wypoczynek blisko z naturą i zachwycającymi widokami.

Minęło 12 lat od tragicznych wydarzeń z Japonii.Świadkowie wspominają tragiczne chwile w Japonii. "Jakby Bóg wytyczył linię"

Ciechocinek

Prawdopodobnie jedno z najbardziej znanych i rozpoznawalnych miast uzdrowiskowych w całej Polsce. W całym mieście znajdują się szpitale uzdrowiskowe, pijalnie wód mineralnych, warzelnie soli czy zakłady przyrodolecznicze. Kuracjusze mogą leczyć tu choroby układu nerwowego, problemy ginekologiczne czy reumatologiczne oraz choroby układu oddechowego. Oferta uzdrowiskowa jest tu bardzo bogata, od kąpieli solankowych i masaży po okłady borowinowe czy balneoterapię.

Zobacz wideo Marta Manowska ma kompleksy. Jednego się pozbyła, ale gardzi operacjami plastycznymi

Busko-Zdrój

Nie bez powodu kręcono tu piąty sezon Sanatorium Miłości. Ta uzdrowiskowa miejscowość jest bardzo lubiana wśród kuracjuszy z całego kraju. To świętokrzyskie miasto słynie przede wszystkim z wód leczniczych. Odnajdą się tam doskonale kuracjusze cierpiący na schorzenia reumatologiczne, neurologiczne czy dermatologiczne.

Dąbki

Dąbki to kolejna miejscowość słynąca z terapii borowinowej. Dodatkowym atutem jest położenie nad Bałtykiem. Gwarantuje to nie tylko piękne widoki, lecz również doskonałą pomoc dla osób zmagających się z chorobami układu oddechowego czy z chorobami tarczycy.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie tanio wyjechać na majówkę?Gdzie tanio na majówkę w Polsce? Odpoczniesz od ludzi i dobrze zjesz

Więcej o: