Ten kraj może być perłą tegorocznych wakacji. "Dużo taniej niż nad Bałtykiem"

"Mały kraj, a mają wszystko. Góry, jeziora, morze i co ważne: jest super tanio, nawet w turystycznych miejscowościach" - napisał jeden z Internautów na Twitterze. Ktoś inny dodaje: "Tanio, dużo taniej niż nad Bałtykiem". Wydaje się, że z tą opinią zgadza się większość turystów - a przynajmniej tych, którzy mieli okazję odwiedzić Czarnogórę i zachwycić się jej bogactwem.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Czarnogóra - przepiękny kraj, który każdemu z czystym sumieniem mogę polecić. Pyszne jedzenie, piękne widoki, dobre drogi i tanio" - pisze kolejny użytkownik na Twitterze. Wydaje się, że grono miłośników Czarnogóry się powiększa, choć przez lata pozostawała w cieniu sławy swojej sąsiadki, Chorwacji, która jest ulubionym kierunkiem wakacyjnym wśród Polaków. Ostatnio pojawiły się jednak obawy wśród niektórych podróżnych o wzrost cen po wprowadzeniu euro w Chorwacji. Czarnogóra, jako turystyczna perła może na tym skorzystać. 

Rajski zakątek 

Czarnogóra, przez lata pozostająca w cieniu Chorwacji, była odrobinę niedoceniana przez turystów - zupełnie niesłusznie. Ten niewielki, urokliwy kraj zachwyca bogactwem natury, kulturą i ciekawymi zabytkami. Linia brzegowa wydaje się dość krótka, mimo to plaże są piaszczyste i szerokie. Można się na nich wylegiwać - albo ruszyć na zwiedzanie Zatoki Kotorskiej, Porto Montenegro i innych malowniczych regionów. 

- To perełka pełna skarbów, a już sam widok okazałych gór, które jakby wyrastają z morskich głębin, robi wrażenie - czytamy w przewodniku travelplanet.pl. Kraj ten zdaje się bowiem skrywać w sobie całą magię Bałkanów. 

Ceny mogą zaskakiwać

Jeśli chodzi o ceny w Czarnogórze, przeważnie obowiązuje jedna zasada: im bliżej wybrzeża, tym drożej. Szczególnie niedaleko Zatoki Kotorskiej; w miastach Herceg Novi i Kotorze. Nieco niższych cen możemy spodziewać się w okolicach Budvy i Petrovac. Dużą rolę odgrywa również sam termin wyjazdu. - Za jedną noc np. w kotorskim hostelu poza sezonem zapłacimy 8 euro za osobę. W szczycie sezonu to samo miejsce będzie prawie dwukrotnie droższe - podaje portal turystyczny lasti.pl.

Ceny artykułów spożywczych w Czarnogórze pozostają na podobnym poziomie, co w Polsce. Z kolei wyjście do restauracji czy lokalnego baru może być miłym zaskoczeniem. Za danie główne (poza najpopularniejszymi kurortami turystycznymi) zapłacimy około 5 euro, natomiast kawa lub napój bezalkoholowy będą kosztować dodatkowo od 1 do 2,50 euro. 

OFERTY AVANTI24.PL: Wyprzedaż butów już od 49,99 zł! Balerinki z kokardką to perełka, są idealne!

Źródła: Twitter, travelplanet.pl, lasti.pl

Więcej o: