Jak wyszukać tanie bilety na Wielkanoc i majówkę? "To pozwala zaoszczędzić do ponad 30 proc. ceny"

Wielkanoc i majówka zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie, wielu Polaków zaczęło już planować wiosenne urlopy. W głowach wielu osób pojawia się wówczas wiele pytań. Czy warto dokonywać rezerwacji już teraz? A może lepiej poczekać na oferty last minute? Eksperci nie mają wątpliwości.

Wielkanoc i majówka to popularne terminy na wiosenne wyjazdy. Szczególnie w tym roku, kiedy początek maja będzie dla nas wyjątkowo łaskawy! Pierwszy dzień miesiąca wypada w poniedziałek, a trzeci w środę. Jeżeli weźmiemy więc trzy dni wolnego, możemy liczyć na łącznie dziewięć dni odpoczynku od pracy. To doskonały moment, by już zacząć myśleć o upragnionym urlopie. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Czy warto czekać na last minute? 

Wiele osób zastanawia się, czy będziemy mogli liczyć na atrakcyjniejsze oferty w pobliżu Wielkanocy lub majówki. Jednak jak przyznaje Deniz Rymkiewicz z eSky Group w rozmowie z money.pl, lepiej zabrać się zaplanowanie już teraz. 

Ujawniono najlepsze miasta do odwiedzenia wiosną (Londyn)Najlepsze kierunki na wiosnę. Te miasta wkrótce nabiorą nowego oblicza

Ubiegły rok pokazał, że ofert last minute próżno szukać. Przewidujemy, że w tym roku sytuacja będzie wyglądała podobnie. Rezerwacja biletów lotniczych z dwu- lub trzymiesięcznym wyprzedzeniem pozwala zaoszczędzić do ponad 30 proc. ceny

- wytłumaczył Rymkiewicz cytowany przez money.pl.

Jak szukać tanich biletów lotniczych? Przede wszystkim powinniśmy zachować elastyczność, zarówno jeśli chodzi o miejsce wylotu, jak i termin. Zdaniem ekspertów najlepiej rezerwować loty, kiedy przewoźnicy zmieniają oferty - od poniedziałku do środy w okolicach północy. Rymkiewicz dodał, że warto zwracać uwagę także na ofertę także tradycyjnych przewoźników, którzy gwarantują w cenie bagaż podręczny. 

Malta cieszy się dużą popularnością wśród Polaków.Polacy uwielbiają ten kraj. Liczba turystów była większa niż zakładano

To tutaj kieruje się wzrok Polaków wiosną

Jak wynika z analizy ekspertów, w okresie wiosennym Polacy chętnie wybierają przede wszystkim tańsze kraje, takie jak Włochy, Hiszpania czy Malta, które świetnie sprawdzają się zarówno na krótki city break, jak i na dłuższe wypady. W ostatnich dniach wielbiciele włoskiego "dolce vita" mogli znaleźć w niskich cenach bilety lotnicze m.in. do Mediolanu, Wenecji czy Bolonii. Wynosiły one nawet 150 do 350 zł za loty w dwie strony. Zdaniem Deniza Rymkiewicza wartym rozważenia kierunkiem jest Malta, gdzie można polecieć za około 400 zł tam i z powrotem. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: