Gdzie tanio na majówkę w Polsce? W tych miejscach odpoczniesz od ludzi i dobrze zjesz

Odkąd za oknami coraz częściej wita nas słońce, zastanawiamy się, jaka będzie Majówka 2023. Kiedy dokładnie wypada i jak zorganizować ten czas. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami dalekich podróży lub latanie samolotem nie sprawia nam przyjemności, warto poszukać ofert w Polsce. Przeanalizowaliśmy kilka ciekawych możliwości.
Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Majówka w Polsce nie musi być droga. Najważniejsze to znaleźć atrakcyjne zakwaterowanie w cichej okolicy. Wbrew pozorom to jest możliwe. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom wielu osób i zaprezentować ciekawe rozwiązania.

Majówka 2023. Jak wypada nadchodzący długi weekend?

W tym roku majówka wypada wyjątkowo korzystnie. Pierwszy maja to poniedziałek, a trzeci jak łatwo się domyślić to środa. Zatem, aby zyskać wyjątkowo długi weekend, wystarczy wziąć wolny dzień na wtorek i zaplanować wyjazd. 

Tania majówka to taka, która skupia się głównie na znalezieniu atrakcyjnego zakwaterowania lub ciekawej jednodniowej wycieczki. Dlatego w pierwszej kolejności warto określić dostępny budżet i rozpocząć poszukiwania. Mamy kilka propozycji.

Majówka w Polsce. A może nad morze?

Pobyt nad morzem wiosną to idealny czas na przyjemny relaks pozbawiony tłumów. Wyjeżdżając samemu, w parze, czy z dziećmi lub przyjaciółmi warto wybrać się z dala od domu, by odetchnąć od codziennych spraw. 

Przeanalizowaliśmy kilka ofert. Decydując się na dokonanie rezerwacji już teraz, możemy zapłacić naprawdę niewielkie pieniądze. Portal Travelist skupia różnorodne propozycje odpoczynku zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wybierając się na majówkę, możemy zapłacić znacznie mniej, niż początkowo zakładaliśmy. 

Za cztery noce z wyżywieniem obejmującym śniadania i obiadokolacje zapłacimy nieco ponad 2 400 złotych. Warto zwrócić uwagę, że jest to koszt za dwie osoby! Kiedy to, bardzo często w przypadku wyjazdów za granicę płacimy średnio od 3 000 do nawet 5 000 za jedną osobę.

Majówka nad morzem 2023Majówka nad morzem 2023 Fot. Screen, travelist.pl

Sposób na tanią majówkę 2023. Zacznij od zakwaterowania

Wyjeżdżając na wypoczynek na terenie Polski, kluczową sprawą jest znalezienie zakwaterowania. Cała reszta jest wyjątkowo prosta, a wyszukiwanie lokalnych atrakcji zajmuje parę chwil. Dlatego kolejną tanią propozycją, tym razem na pobyt z dziećmi jest wyjazd na Mazury. Ta alternatywa pozwoli uciec od zgiełku miast i spędzić czas w gronie rodzinnym. Cisza i spokój sprawią, że z większą uwagą będziemy mogli skupić się na rozmowach, atrakcjach i odpoczynku.

Tym razem postawiliśmy na wyszukiwarkę Booking.com. Rodzic ma szansę z wykorzystania różnorodnych filtrów, dzięki czemu w prosty sposób znajdzie obiekt przyjazny rodzinom. Po ustawieniu odpowiednich parametrów wybraliśmy pierwszy z brzegu hotel. Cena za pobyt rodziny z dwójką dzieci w wieku dwóch i czterech lat wynosi nieco ponad 2 600 złotych za cztery noce. W cenę wliczono śniadanie. Dodatkowym atutem jest kryty basen, który pozwoli na ciekawe spędzenie czasu w razie gorszej pogody.

Majówka na Mazurach 2023Majówka na Mazurach 2023 Fot. Screen, booking.com

W okolicy jest wiele ciekawych atrakcji. Kraina Tysiąca Jezior oferuje rowerki wodne, kajaki, czy łódki. Dla miłośników jazdy na rowerze znajdzie się wiele ciekawych szlaków. Ponadto Mazury to ponad 100 rezerwatów przyrody, dlatego rodzinne spacery będą wyjątkowo udane. Poniżej podajemy także listę innych atrakcji nie tylko dla dzieci:

  • Westernowe Miasteczko Mrongoville,
  • Galindia - kraina historycznego plemienia Galindów,
  • Park wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewski,
  • Mini-Zoo Nasza Zagroda w Polskiej Wsi k. Mrągowa.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Majówka 2023. Rzuć wszystko i uciekaj w Bieszczady

Wiosną ciekawą alternatywą odpoczynku są także Bieszczady. Ogrom otaczającej zieleni, cisza, spokój i pyszne jedzenie sprawiają, że każdy marzy o ucieczce z miasta. Niezależnie od tego, czy wybieramy się w pojedynkę, czy z rodzinką możemy w ciekawy sposób spędzić długi weekend.

Z pomocą przyjdą wycieczki jednodniowe. W ten sposób zapłacimy niewiele i oderwiemy się od codziennych spraw. Biuro podróży Tu i Tam oferuje np. Bieszczady Express. Koszt to 230 zł za osobę. Wyjazd zaplanowany jest na 1 maja 2023 roku. W programie wycieczki jest zwiedzanie Kopalni w Bóbrce, podróż najnowocześniejszą Koleją Gondolową nad Soliną oraz przejazd Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi. 

Majówka w BieszczadachMajówka w Bieszczadach Fot. Screen, tuitam.com.pl

Więcej o: