Zastanawiasz się, gdzie spędzić Wielkanoc? "Europejskie Malediwy" kuszą nie tylko lazurową wodą

Zamierzasz spędzić Wielkanoc w cieplejszym miejscu? Albania to kraj, w którym z pewnością wypoczniesz i zregenerujesz siły. Lazurowa woda, bujna roślinność oraz przepiękna architektura - w tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli chcesz spędzić Wielkanoc w cieplejszym miejscu, jednym z ciekawszych kierunków może okazać się Albania. W tym kraju temperatury wczesną wiosną wynoszą około dwudziestu stopni. Oprócz morza, dobrego jedzenia, ciekawej roślinności i lepszej pogody, ogromną zaletą są także dość niskie ceny. 

Zobacz wideo Jazda motocyklem na jednym kole zakończona bolesną przewrotką

Gdzie spędzić Wielkanoc? Albania będzie doskonałym wyborem na wiosnę

Ten malowniczy kraj o różnorodnym krajobrazie zachwyca florą i fauną. Temperatury wiosną oscylują wokół dwudziestu stopni Celsjusza. W Albanii znajdują się piaszczyste i skaliste plaże, woda w Adriatyku przybiera turkusową barwę i jest bardzo czysta. Miłośnicy górskich wędrówek też będą tam zadowoleni - góry zajmują trzy czwarte powierzchni kraju. Znajdują się tam liczne zamki i miasteczka o charakterystycznej dla tego regionu Europy architekturze. 

To niezwykle gościnny kraj. Poczujesz się tam jak u siebie w domu

Albańczycy słyną z gościnności - zawsze można liczyć na ich pomoc. Albania to bezpieczny i przyjazny kraj. Polacy coraz chętniej wybierają to miejsce na wakacje również ze względów finansowych. Można znaleźć tam naprawdę przystępne ceny posiłków i noclegów. Na szczególną uwagę zasługuje Tirana. W albańskiej stolicy tętni życie i panuje wyjątkowy klimat. Można tam zwiedzić meczet Ethem Beja, przejść się po Placu Skanderbega oraz zobaczyć panoramę miasta wjeżdżając na pobliski szczyt kolejkę gondolową Dajti Ekspres. Warto dodać, że Albania jest dość małym krajem. Mieszka tam zaledwie około trzech milionów osób.   

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: