Nie każdy wie o tym sekretnym miejscu w Wenecji. To najlepszy i... darmowy punkt widokowy

Każdego roku Wenecja przyciąga miliony turystów z całego świata. Chętnie spacerują nad słynnymi kanałami, gubią się w jej małych uliczkach i zajadają pysznym włoskim jedzeniem. Jednak nie wszyscy wiedzą o istnieniu pewnego miejsca, z którego rozprzestrzenia się widok na całe miasto. I to całkowicie za darmo.

Kierunek Włochy to najpopularniejszy polski blog o słonecznej Italii prowadzony przez Asię i Łukasza. Małżeństwo zgromadziło 105 tys. wielbicieli włoskiego "dolce vita" na Facebooku, a blog odnotowuje 500 tys. odsłon miesięcznie. Na ich profilach społecznościowych możemy znaleźć liczne ciekawostki na temat kraju, a także wiele ciekawych miejsc, o których przeciętny turysta nie ma pojęcia. 

Zobacz wideo W wielu miastach rośnie opór przeciwko turystom

Darmowy punkt widokowy w Wenecji

W ostatnich dniach Łukasz i Asia pracowali nad przygotowaniem przewodnika dla osób planujących podróż do Wenecji. Wśród ich propozycji znalazł się m.in. fantastyczny punkt widokowy znajdujący się tuż przy moście Rialto. 

Taras domu towarowego Fondaco dei Tedeschi to najlepszy darmowy punkt widokowy w Wenecji

- czytamy w poście opublikowanym w niedzielę, 12 marca. 

Z tarasu rozpościera się niezwykły krajobraz na kanał, urokliwe weneckie domki, Most Rialto czy Bazylikę św. Marka. Wizyta jest bezpłata, jednak należy pamiętać o dokonaniu wcześniejszej rezerwacji online na konkretną godzinę. Widokiem można delektować się przez 15 minut. 

Burzliwa historia weneckiego domu towarowego

Historia budynku sięga już XII wieku, kiedy okolica tętniła życiem, a na miejscu handlowali niemieccy kupcy. Jednak w związku z wydarzeniami z początku XVI wieku obecnie oglądamy go w innej formie - w 1505 roku wybuchł pożar, a dom towarowy doszczętnie spłonął. Co ciekawe, odbudowano go w zaledwie trzy lata w obecnym do dziś kształcie.

Od 1925 roku w budynku funkcjonowała poczta, natomiast w 2008 roku zakupił go nowy właściciel. Od 2016 roku funkcjonuje tu luksusowy dom towarowy. Na parterze turyści mogą relaksować się w eleganckiej kawiarni czy kosztować specjałów szefa kuchni z Padwy, Massimiliana Alajma. Nie brakuje tu sklepów z pamiątkami, odzieżowych czy oferujących wyroby weneckich rzemieślników.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: