Gdzie pojechać na majówkę? W tych miejscach wypoczniesz pod palmami

Majówka 2023 zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Ułożenie dat w tegorocznym kalendarzu sprawia, że wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, by cieszyć się długim odpoczynkiem. Dlatego warto już dziś przeanalizować możliwość wyjazdu. Dokąd warto się wybrać? Zdradzamy atrakcyjne kierunki.
Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Już niebawem zawita do nas wiosna. Pierwsze promyki słońca i ciepła aura sprzyjają planowaniu wyjazdów. Najlepszą okazją do dłuższego odpoczynku będzie majówka. Zdradzamy, dokąd warto wyjechać, by w końcu odpocząć.

Majówka 2023. To będzie wyjątkowo długi weekend

Tegoroczna majówka zapowiada się niezwykle ciekawie. Pierwszy dzień miesiąca, czyli Święto Pracy przypada na poniedziałek, natomiast Święto Narodowe Trzeciego Maja przypada na środę. W związku z tym wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, na wtorek, by cieszyć się bardzo długim weekendem.

Tak ciekawa perspektywa sprawia, że coraz chętniej poszukujemy możliwości wyjazdu za granicę. Warto jednak zrobić to z wyprzedzeniem, ponieważ na kilka dni przed majówką ceny często szybują w górę i to znacznie.

Według statystyk Polacy w tym terminie najchętniej wybierają takie kierunki jak Egipt, Turcja, Grecja, czy Hiszpania. Zdaniem specjalistki z portalu wakacje.pl, warto także rozważyć możliwość wyjazdu na kemping w Chorwacji.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdzie na majówkę 2023? Ceny są dość zróżnicowane

Przeanalizowaliśmy oferty różnych biur podróży. Korzystając z propozycji Itaki, możemy wyjechać np. na Chorwację. Zakładając, że odpoczynek będzie trwał od 30 kwietnia do 3 maja, oferta all inclusive wynosi około 2 300 złotych za osobę. 

Majówka 2023. ChorwacjaMajówka 2023. Chorwacja Fot. Screen, itaka.pl

Odrobinę krótszy pobyt, bo o 30 kwietnia do 2 maja zagwarantuje nam portal Travelplanet. Płacąc około 1 800 złotych za osobę, mamy szansę na wypoczynek w formie all inclusive w Turcji, w pięknym mieście Antalya.

Majówka 2023. TurcjaMajówka 2023. Turcja Fot. Screen, travelplanet.pl

Jeśli jednak mamy szansę na przedłużenie wolnego, warto rozważyć wyjazd na tygodniowy pobyt. Biuro podróży Rainbow oferuje odpoczynek w Grecji. W cenę wliczony jest lot, hotel oraz wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji. Koszt za osobę wynosi 3 200 złotych.

Majówka 2023. GrecjaMajówka 2023. Grecja Fot. Screen, r.pl

Więcej o: