Spakuj się jak amerykański żołnierz. Dzięki tej sztuczce zmieścisz wszystko, czego potrzebujesz

Pakowanie na wakacje bywa niezwykle stresujące. Każdy z nas chciałby zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, jednak ograniczają nas limity bagażowe i... umiejętności. Sztukę tę do perfekcji opanowali żołnierze, którzy doskonale wiedzą, jak zaoszczędzić miejsce w walizce.

Jak złożyć ubrania, by zająć jak najmniej miejsca? Szkół jest naprawdę wiele, a zwolennicy konkretnych rozwiązań chętnie dzielą się własnymi poradnikami w mediach społecznościowych. W ostatnim czasie internet obiegło nagranie opublikowane przez Vivian Bade, która obecnie stacjonuje na Hawajach z ramienia amerykańskiej armii. Kobieta pokazała, jak spakować się, jak prawdziwy żołnierz. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Pakowanie w militarnym stylu

Spodnie bywają najbardziej problematycznym elementem pakowania - w końcu zajmują zdecydowanie więcej miejsca niż np. cienkie bluzki. Z pomocą przychodzi Vivian, która pokazała na to świetny sposób nazywany "Ranger Roll". To popularna metoda wykorzystywana w wojsku, dzięki której ubrania wyglądają jak ciasne, dobrze zwinięte burrito.

W pierwszej kolejności składa spodnie na pół, następnie wygina jedną nogawkę w bok i zaczyna rolowanie. Tak przygotowaną rolkę wkłada do wcześniej wygiętej nogawki, która zaczyna przypominać niewielki pokrowiec. Dodatkową przestrzeń zaoszczędzimy, chowając w nim też m.in. majtki lub skarpetki. 

Kolejnym etapem jest składanie koszulek. Vivian najpierw składa ją na trzy części, roluje je i na końcu wywija jedną część, blokując całość. Podobnie robi z bokserkami. Na koniec wszystko wkłada do woreczków strunowych. 

Internauci zachwyceni

Nagranie Vivian obejrzało już 4,5 mln użytkowników TikToka. Wielu z nich było zaskoczonych, że tak wiele ubrań, może zająć tak niewiele miejsca. 

Odkąd to wiem, mogę spakować się na weekendowe wakacje do plecaka

- czytamy w komentarzach. 

Nigdy nie widziałem tej sztuczki ze spodniami! To świetne

- pisał jeden z użytkowników. 

Inni dzielili się także własnymi trikami na zyskanie dodatkowego miejsca w bagażu. 

Użyj suszarki do włosów, aby wyciągnąć powietrze z woreczków strunowych, dzięki czemu będzie ciaśniej przylegać

- poradził internauta. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: