Mroczny las z opowieści braci Grimm istnieje naprawdę. To najbardziej nawiedzone miejsce na świecie

Baśnie braci Grimm, szczególnie te oryginalne, potrafią wywołać gęsią skórkę. Nic dziwnego, ponieważ akcja wielu z nich rozgrywała się w Schwarzwaldzie - mrocznym lesie położonym na terenie Niemiec. To właśnie w tym miejscu rodziło się wiele historii, swój początek miało wiele legend i rozgrywało się wiele dramatycznych wydarzeń. Nic dziwnego, że po tylu latach miejsce to wciąż potrafi działać na wyobraźnię. Zmrozić krew w żyłach potrafi szczególnie fakt, że Schwarzwald, czyli Czarny Las, jest uznawany za jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie.

Schwarzwald to niewielki masyw górski, który dawniej był porośnięty gęstymi lasami. Miejsce to spowijał mrok - było tam niezwykle ciemno, gdyż  drzewa nie pozwalały  przedostać się promieniom słonecznym. Stąd też wzięła się nazwa Czarny Las, która funkcjonuje do dziś.

Zobacz wideo Polskie Blair Witch Project czyli przerażający las w Witkowicach

Mroczny las z opowieści braci Grimm istnieje naprawdę. Schwarzwald spowija mrok

Porośnięty gęstymi lasami Schwarzwald już przed laty budził niepokój. Miejsce owiane było licznymi tajemnicami. Na jego temat krążyło ogrom pogłosek i legend. Zainspirował również najbardziej znanych bajkopisarzy - braci Grimm. Mężczyźni osadzili w tym miejscu akcję wielu swoich historii - m.in. bajkę o Jasiu i Małgosi. Do dziś, spacerując po Czarnym Lesie, wyczuwalna jest dziwna, nieco niepokojąca energia, a miejsce  spowija mrok.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mroczne legendy o Czarnym Lesie. To najbardziej nawiedzone miejsce na świecie

Każdy, kto zapuści się w głąb Schwarzwaldu, na własnej skórze poczuje, jak przerażające jest to miejsce. Według legend dawniej żyli tu zbóje i czarownice. Dziś mówi się, że można spotkać tam wilkołaki, czarownice, a nawet samego diabła. Jedna z plotek głosi, że można spotkać tam wysokiego, bardzo oszpeconego mężczyznę z wyłupiastymi oczami i wieloma ramionami. Złe dzieci, które weszły do ??Czarnego Lasu, były zmuszane do wyznania mu swoich grzechów, a te, które miały zbyt wiele na sumieniu, znikały na zawsze.

Nie cichną również historie o jeźdźcu bez głowy, który przemierza las na swoim wielkim białym rumaku. Istnieją opowieści o królu lasów, który porywa kobiety, aby zabrać je do swojego podwodnego legowiska, gdzie żyje wśród nimf.

I choć obecnie Schwarzwald jest perełką turystyczną, niewielu jest chętnych, którzy zapuściliby się tam po zmroku.

Więcej o: