Ten kraj jest wakacyjnym rajem. Kusi turystów tanim pobytem i widokami jak z bajki

Przez turystów bywa nazywany "wyspą miłości" - krąży bowiem legenda, że narodziła się tu grecka bogini Afrodyta. Rajskie wydają się również widoki; zatopione w słońcu plaże, historyczne miasta i formacje skalne. Średnia roczna temperatura wynosi 19°C. Wszystko to sprawia, że przez niektórych turystów Cypr został okrzyknięty wakacyjnym rajem.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Połączenie malowniczych widoków, ciekawej kultury i stosunkowo niskich cen sprawia, że coraz więcej osób decyduje się rozważyć w swoich wakacyjnych planach wyjazd na Cypr. Tym bardziej że z Polski do Larnaki oraz Pafos możemy dolecieć bezpośrednio - z Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic, Warszawy i z Krakowa - w stosunkowo niskich cenach. 

Łowcy okazji

Dzięki tanim liniom lotniczym, które obsługują trasy na Cypr, bardzo często bilety możemy kupić w okazjonalnych cenach. Wybierając się na urlop jeszcze przed sezonem wakacyjnym, można zdobyć bilet lotniczy nawet poniżej 200 zł. Przykładowo, 12 kwietnia lot z Krakowa do Pafos w jedną stronę kosztuje obecnie 162 zł (na podstawie ofert Google Flights). Warto jednak zaznaczyć, że w szczycie sezonu możemy spodziewać się znacznie wyższych cen. - Najtańsze bilety na lipiec w dwie strony, na trasie Wrocław — Pafos obecnie kosztują 676 złotych - podaje portal "Interia". Wysokie ceny biletów lotniczych zostaną jednak zrekompensowane przez niski koszt pobytu na rajskiej wyspie. 

Miłe zaskoczenie 

Podróżnych, odwiedzających Cypr, mogą zaskoczyć stosunkowo niskie ceny muzeów, atrakcji turystycznych i lokalnych dań. Jeśli chodzi o artykuły spożywcze, najbardziej trafna wydaje się fraza: "to zależy". - Lokalne oliwki, ser halloumi oraz ser feta powinny być znacznie tańsze niż w naszym kraju - piszą autorzy bloga "Podróże po Europie". 

W kwestii zakwaterowania, ceny są bardzo zróżnicowane. Cypr żyje z turystyki, a rozwinięta baza noclegowa daje możliwość wybrania ośrodka, który najbardziej odpowiada indywidualnym wymaganiom. Biorąc pod uwagę oferty zamieszczone na portalu "Booking", obecnie za najtańszy nocleg w czerwcu zapłacimy około 110-160 zł od osoby za noc. 

 

Wakacyjny raj 

"Wyspa miłości" jest tak licznie odwiedzana przez turystów nie tylko ze względu na ceny, ale przede wszystkim przez widoki jak z bajkowych krain. Najważniejszym ośrodkiem turystycznym na wyspie, w którym klimat Cypru wydaje się najbardziej wyczuwalny, jest Larnaka. Znajdziemy tam słynną promenadę Finikoudes, Cerkiew św. Łazarza i Meczet Hala Sultan Tekke. Do najważniejszych atrakcji turystycznych Cypru należą również:

  • Skała Afrodyty - to sztandarowa atrakcja z zapierającymi dech w piersi widokami, 
  • Cape Greco - przylądek uznawany za prawdziwą perłę wyspy, zachwyca widokami jaskiń, skał i turkusową barwą morza, 
  • Kykkos, czyli prawosławny klasztor męski, leżący na szczycie góry o wysokości 1318 metrów, 
  • Kourion - jeden z najpopularniejszych kompleksów archeologicznych na Cyprze,
  • miejska plaża Nissi Beach, przez niektórych uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie,
  • Jezioro Salt Lake w Larnace.
 

OFERTY AVANTI24.PL: Ubrania tej polskiej marki zachwycają! Jakość premium, a ceny jak z sieciówki. Sukienka w kwiaty to perełka ze 100% wiskozy!

Źródła: Interia, "Podróże Po Europie", Google Flights, Booking, travelplanet.pl

Więcej o: