Wrócił z pracy do domu, ale takiego gościa się nie spodziewał. "Wylegiwał się na posłaniu dla psa"

W Arizonie doszło do nietypowego zdarzenia. Pewien mieszkaniec po powrocie do domu na posłaniu psa znalazł... rysia. Dzikie zwierzę ostrzegawczo warczało, więc na miejsce zostały wezwane służby z Departamentu Połowu i Dzikiej Przyrody Arizony.

Mieszkaniec Arizony, Nikola Zovko 6 marca 2023 roku wracał spokojnie z pracy do domu. Nie spodziewał się jednak, że po wejściu do mieszkania stanie oko w oko z drapieżnym kotem. I choć mężczyzna na co dzień opiekuje się kilkoma psami i kotami, ryś "nieco" go przeraził. 

Zobacz wideo Ku przestrodze. Pieszy zderzył się z autobusem

Ryś położył się na legowisku dla psów

Dziki kot, którego znalazł Nikola w swoim domu, ułożył się na posłaniu dla jego psów. Przy każdej próbie podejścia do rysia zwierzę warczało na mężczyznę, który w pierwszej chwili myślał, że to nie dziki kot, ale... pupil sąsiadów. Gdy jednak zorientował się w sytuacji, natychmiast wezwał pomoc.

Zovko zadzwonił do Departamentu Połowu i Dzikiej Przyrody Arizony. Jak podaje theguardian.com, wziął ze sobą psy i koty, pootwierał drzwi i okna domu i czekał na przybycie pomocy.  

95. gala rozdania Oscarów - nagród filmowych Oscary 2023. Gdzie odbywa się 95. ceremonia wręczenia statuetek?

Dzikie zwierzę uciekło przed przybyciem funkcjonariuszy

Ryś wyszedł jednak z domu przed tym, jak na miejsce przybyli funkcjonariusze. Jak się później okazało, zwierzę zaatakowało jednego z psów Nikoli, który po cały zajściu uciekł z domu. Przestraszony czworonóg wrócił dopiero kolejnego dnia. Po wizycie u weterynarza okazało się, że doznał licznych obrażeń ciała podczas walki z dzikim kotem.

Zovko postanowił podzielić się zdjęciami swojego nieproszonego gościa. Te trafiły także do funkcjonariuszy Arizona Game and Fish Departament Tucson. Opublikowano je w mediach społecznościowych:

Ryś rudy wylegujący się na posłaniu dla psa [...]. Właściciel domu, który znalazł go po powrocie z pracy, podejrzewa, że zwierzę weszło przez otwarte drzwiczki dla psa. Ryś uciekł przed przybyciem funkcjonariuszy. Pies rodziny został poddany leczeniu z powodu obrażeń niezagrażających jego życiu, które najwyraźniej zostały spowodowane przez dzikie zwierzę.

Która linia lotnicza miała najwięcej katastrof? (zdjęcie ilustracyjne) Która linia lotnicza miała najwięcej katastrof? Nie rezerwuj biletów

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: