Tiktokerzy radzą, gdzie podróżować, gdy jest się "młodym i spłukanym". Na liście kierunki pozaeuropejskie

Podróżowanie to często nie tylko hobby, ale i sposób na życie oraz możliwość uczenia się i poznawania wielu nowych, ekscytujących rzeczy. Jednak dużą przeszkodę w realizowaniu marzeń, szczególnie dla młodych ludzi, najczęściej stanowią pieniądze. Okazuje się, że zwiedzanie świata wcale nie musi być drogie.

Wiele osób marzy o zagranicznych wyjazdach, szczególnie poza Europę, ale po przeanalizowaniu wyszukiwarek lotów dochodzimy do wniosku, że to zbyt droga przyjemność. Czy na pewno? Wielu miłośników podróżowania dzieli się swoimi doświadczeniami na TikToku i zauważa, że niekoniecznie. Wiele krajów w Azji lub Ameryce Południowej charakteryzuje się niezwykle niskimi cenami na miejscu. Jeśli więc odłożymy pieniądze na loty, może okazać się, że cały wyjazd wyniesie mniej niż... dwutygodniowy pobyt we Władysławowie. 

Zobacz wideo Co wolno robić, a czego należy unikać odpoczywając w Tajlandii, Dominikanie lub Meksyku?

Tanie podróżowanie w Europie

Jednak zanim wyjedziemy poza kontynent, przyjrzyjmy się kierunkom europejskim. Według użytkowników TikToka, jeśli jesteśmy "młodzi i spłukani", powinniśmy rozważyć urlop w Grecji. Gabi, entuzjastka podróżowania, poleciła m.in. wyspę Naksos. W jednym z nagrań wskazuje, że nocleg wyniesie nas od 7 do 20 dolarów (30-87 zł) za dobę, a jedzenie to wydatek rzędu 2-10 dolarów (około 9-43 zł). Z kolei dodatkowe aktywności zaczynają się już od... 0 zł. W końcu wypoczynek na plaży, oglądanie zachodów słońca czy spacery po mieście to również pewnego rodzaju atrakcja. 

Tanie zwiedzanie świata. Czy to możliwe?

A gdyby tak poza Europę? Wśród najbardziej polecanych kierunków dla młodych ludzi znalazła się m.in. Tajlandia. Jedzenie może wynieść nas tu od 1 do 3 dolarów (4-13 zł), atrakcje od 5 do 30 dolarów (22-130 zł), a noclegi znajdziemy już od 15 dolarów (65 zł). Jeżeli zachowamy elastyczność związaną z terminami, loty w obie strony mogą wynieść nas około 2,8 tys. zł. 

Marzy wam się wypoczynek jak na Hawajach? Puerto Escondido przyciąga podobnymi widokami i niższymi cenami. Zakwaterowanie to koszt rzędu 5-20 dolarów (22-87 zł), Jedzenie 3-10 dolarów (13-43 zł), a wynajem samochodu 1 dolar (ponad 4 zł) za dzień. Dodatkowe aktywności, jak serfowanie, wyniosą maksymalnie 30 dolarów (130 zł). Loty z Polski zaczynają się już od 2,4 tys. zł w obie strony. 

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: