Te miejsca z lotu ptaka wyglądają dość osobliwie. Zdjęcia satelitarne intrygują internautów

Wśród internautów modne jest szukanie zadziwiających, a czasem przerażających miejsc uchwyconych na zdjęciach satelitarnych. Choć najczęściej znajdują się one poza Europą, w Polsce nie brakuje równie osobliwych lokalizacji. Niektóre warto zobaczyć na żywo.

W Polsce możemy pochwalić się wieloma pięknymi miejscami, jednak nie brakuje też takich, które swoim wyglądem zaskakują. W szczególności z lotu ptaka. Internauci wyszukali najciekawsze zdjęcia satelitarne. Faktycznie, część z nich prezentuje się obłędnie.

Wrocławskie Sępolno

To osiedle we Wrocławiu wydaje się zupełnie zwyczajne, jednak z góry widać, że jest zbudowane na nietypowym planie. Budynki układają się w rozpościerającego majestatyczne skrzydła orła. Sępolno zostało za to docenione i od końca lat 70. minionego wieku wpisane jest na listę zabytków.

Osiedle Sępolno we Wrocławiu.Osiedle Sępolno we Wrocławiu. Fot. google.pl/maps

Muchołapka w Ludwikowicach Kłodzkich

Wyglądem przypomina tajemniczy obiekt mogący być źródłem wielu złowrogich historii. W rzeczywistości jest to była podstawa kominowa. Dziś Muchołapka nikomu nie służy jednak w trakcie II wojny światowej w jej pobliżu znajdowała się fabryka materiałów wybuchowych.

Muchołapka była kiedyś podstawą kominową.Muchołapka była kiedyś podstawą kominową. Fot. google.pl/maps

Tyniec nad Ślęzą

W tej wsi na Dolnym Śląsku pola uprawne układają się w... okrąg. Patrząc na wieś z lotu ptaka nie da się ukryć, że kształt jest nietypowy i rzuca się w oczy. Czemu jednak w ten sposób podzielono ziemie? Mówi się, że kiedyś w Tyńcu mieszkali zakonnicy Joannici, którzy w ten sposób rozdzielili między siebie pola.

Podobno kiedyś Tyniec należał do Zakonu Joannitów.Podobno kiedyś Tyniec należał do Zakonu Joannitów. Fot. google.pl/maps

Pustynia Błędowska

Nasza polska Sahara na zdjęciach satelitarnych przypomina bardziej powierzchnię odległej planety niż kawałek Polski. Teren ten wygląda wręcz przerażająco i postapokaliptycznie bez grama zieleni czy wody. Warto jednak zobaczyć to miejsce na żywo, ponieważ robi ogromne wrażenie.

Pustynia Błędowska w województwie małopolskim.Pustynia Błędowska w województwie małopolskim. Fot. google.pl/maps

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Pojezierze Iławskie z lotu ptaka

Jezioro Płaskie i Krejwelanek prezentują się dość osobliwie patrząc na nie z góry. Jezioro płaskie może przyprawić o ciarki, turkusowy wręcz brzeg przemienia się w ciemną otchłań a kształt przypomina złowrogie oko. Z kolei jezioro Krejwelanek wygląda zabawnie i kształtem przypomina robaka lub amebę. Zestawienie tych akwenów wygląda wręcz groteskowo.

Pojezierze Iławskie.Pojezierze Iławskie. Fot. google.pl/maps

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Źródło: włocławek.naszemiasto.pl

Więcej o: