To najgorętsze kierunki na wakacje 2023 r. Na podium europejskie perełki, ale i egzotyczne zakątki

Chociaż na razie z utęsknieniem czekamy na nadejście wiosny, wielu z nas planuje już tegoroczne wakacje. Ranking kierunków jasno mówi, które kraje cieszą się w 2023 roku największym zainteresowaniem. Na podium popularne kierunki w Europie takie jak Portugalia i Hiszpania, ale i nieco bardziej egzotyczne nowości.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chociaż najnowsze sondaże jasno mówią, że tegoroczne wakacje będą nas więcej kosztować, nie zniechęca nas to do planowania wymarzonego wypoczynku. Dane jasno mówią, które kraje będą cieszyć się w tym sezonie największą popularnością. Na podium letnie klasyki oraz nieco dalsze zakątki świata. 

Turcja, Antalya (zdjęcie ilustracyjne)Wakacje 2023. Dokąd wyjechać? Ten kierunek to hit. Tanio i bezpiecznie

Wakacyjne perełki w 2023 r. - te kierunki przeżyją prawdziwe oblężenie

Polacy mają kilka uwielbianych kierunków wakacyjnych. Bez wątpienia jest to Chorwacja, Egipt, wybrzeże Turcji czy słoneczne miasta w Hiszpanii. Jak wskazują najnowsze dane, Brytyjczycy mają nieco odmienne upodobania - na liście znajdziemy m.in. Francję, która jak wskazuje serwis loveholidays.com odnotowuje wzrost zainteresowania aż o 119 proc. w stosunku do 2020 roku. Mieszkańcy wysp typują, że będzie to jeden z najchętniej wybieranych kierunków na tegoroczny wypoczynek. Nie jest to zaskakujące, kraj oferuje bogatą kulturę, obiekty turystyczne, jedyny w Europie Disneyland, czy zapierającą dech w piersiach Riwierę. Łatwy i tani dojazd jest kolejnym wyznacznikiem, podobnie jak przystępne ceny. 

Drugim kierunkiem, który może wydawać się znacznie mniej oczywisty jest Maroko - państwo położone w północno-zachodniej Afryce ze stolicą w Rabacie. Kierunek notuje wzrost o ponad 90 proc. względem pandemicznego 2020 r. Egzotyczny zakątek oferuje całą gamę atrakcji, pyszne jedzenie, niezapomniane wrażenia i zupełnie odmienną, fascynującą kulturę. Kuszą także ceny, które są z pewnością konkurencyjne dla tych europejskich. 

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Najchętniej wybierane kierunki na wakacje w 2023 roku

Podium należy do słonecznej Italii. Wybór nie jest wielkim zaskoczeniem, bowiem Włochy oferują nie tylko bajeczne plaże i wybrzeże, ale i fantastyczne jedzenie, piękne zabytki i wiele atrakcji. W czołowej piątce znalazł się także Egipt oraz Portugalia. Z kolei w rankingu dziecięciu najpopularniejszych kierunków wymieniono też Wyspy Kanaryjskie, Hiszpanię, Holandię, USA i Maltę.

Polskie preferencje są nieco odmienne. Wśród topowych kierunków niezmiennie króluje Turcja, Grecja, Egipt czy egzotyczna Madera oraz Wyspy Kanaryjskie. Wielu rodaków niezmiennie preferuje także wypoczynek w kraju - najliczniej wybierane jest polskie morze, Mazury, Podhale czy trip po miastach. 

Rejkiawik, IslandiaWybrano najbezpieczniejsze kierunki na wakacje 2023. Zestawienie otwiera nordycka kraina

Więcej o: