Gdański ogród zoologiczny pożegnał ostatniego fenka pustynnego. "Dożył sędziwego wieku"

Pracownicy Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku podzielili się przykrą wiadomością. W ZOO pożegnano fenka pustynnego imieniem Seed. Zwierzę dożyło sędziwego wieku, jednak mimo to wiadomość o śmierci zasmuciła zarówno opiekunów, jak i internautów.

Smutna informacja obiegła internet i zasmuciła przede wszystkim osoby, które miały okazję odwiedzić gdańskie ZOO. Sędziwy fenek pustynny o imieniu Seed odszedł, pozostawiając swoich opiekunów w ogromnym smutku.

Odszedł Seed. Fenek był ikoną ZOO

Pracownicy ogrodu zoologicznego opublikowali informację o śmierci zwierzęcia na profilu Facebookowym. Z opisu można dowiedzieć się, że był to najstarszy samiec tego gatunku w europejskich ogrodach zoologicznych. Przez tyle lat ludzie odwiedzający to miejsce mieli szansę go zobaczyć i poznać. Opiekunowie byli z nim bardzo zżyci. 

Dożył sędziwego wieku więc na pewno mieli państwo możliwość zobaczyć go podczas odwiedzin w zoo. Każda taka informacja jest dla nas smutna, ale musimy pamiętać, że śmierć jest nieodłącznym elementem życia.

- możemy przeczytać pod zdjęciem fenka Seeda. Warto dodać, że te pustynne lisy z reguły żyją około 10-12 lat dlatego choć smuci, to nie dziwi informacja o odejściu zwierzęcia, które kochały tłumy.

Zobacz wideo Weronika Rosati zabrała córkę do zoo

Śmierć fenka zasmuciła internautów

Pod opublikowanym postem ludzie wspominają Seeda i przekazują pracownikom wyrazy współczucia. Codzienna praca ze zwierzęciem zawsze tworzy swojego rodzaju więź, którą jako ludzie nawiązujemy z własnymi pupilami. Jak widać, doskonale rozumieją to internauci.

Mój synek uwielbiał Fenka pierwsze miejsce, które było na liście odwiedzin to Fenuś. Będzie go brakowało.

- komentuje jedna z internautek.

Seed do zobaczenia po drugiej stronie.
Wyrazy współczucia dla wszystkich opiekunów.

- dodają w komentarzach kolejne użytkowniczki i użytkownicy.

Choć strata Seeda zabolała wiele osób, to w gdańskim ZOO nadchodzą zmiany. Niedługo odwiedzający będą mogli podziwiać lemury, które otrzymają własny pawilon. Te niesamowite zwierzęta będziemy mogli podziwiać w Gdańsku jeszcze w tym roku.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: