Wakacje jak z katalogu za grosze. W tych miejscach poczujesz się luksusowo i odpoczniesz jak nigdy

Luksus to nie tylko bogate wille z basenami, ogromne jachty i owoce morza na każdy posiłek. Pojęcie to jest subiektywne i wcale nie musi przypominać instagramowej interpretacji. Grunt to dobre samopoczucie. Ekskluzywny wyjazd nie musi więc kosztować kroci. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać.

Wypoczynek nie musi być drogi i nadwyrężać domowy budżet. Istnieje masa kierunków i miejsc, w których warto spędzić wyczekany urlop. Luksus to pojęcie na tyle względne i subiektywne, że każdy znajdzie swój własny w wymienionych propozycjach.

Weekend w angielskim stylu

Jeśli koniecznie chcemy zmienić otoczenie i zobaczyć coś zupełnie nowego, a jednocześnie znanego na całym świecie, warto wybrać się do Londynu. Loty do stolicy Anglii są niezwykle tanie i z reguły cena nie przekracza 150 złotych. Tani nocleg można zarezerwować przez specjalne aplikacje, gdzie nawiązuje się kontakt bezpośrednio z hostami (np. Airbnb). Podczas weekendowego wypadu do Wielkiej Brytanii zdążymy zarówno zobaczyć Big Bena, London Eye czy Pałac Buckingham, jak i napić się pysznego piwa w angielskim pubie i wypocząć podczas spaceru na obrzeżach miasta.

Rodzinne wakacje w Bułgarii

Gdy planujemy dłuższy wyjazd, warto rozważyć wypoczynek w Bułgarii. Cenowo wypada ona lepiej niż Polska, a możemy odpocząć nad brzegiem morza przy pięknej, słonecznej pogodzie. Bułgaria przeżywa turystyczny renesans i coraz więcej Polaków decyduje się dać jej szansę.

Zobacz wideo Przekonaj się, jak piękny potrafi być nasz kraj. Wybraliśmy 5 tras rowerowych w Polsce

Oferty last minute? Może się opłacać

Brak konkretnego pomysłu na urlop? Warto zorientować się jak wyglądają oferty last minute w biurach podróży. Niekiedy da się wyjechać na wakacje all inclusive za bezcen. Warto być jednak przygotowanym, że takie oferty trafiają się nie raz z godziny na godzinę dlatego najlepiej zawczasu spakować walizkę.

Budżetowy wyjazd na Cypr

Jednym z tańszych kierunków w Europie okazuje się Cypr. Piękne widoki i słoneczną pogodę możemy podziwiać za śmiesznie niskie kwoty. Niektórzy skarżą się jednak, że wyspa nie oferuje wielu turystycznych i hucznych atrakcji dlatego kierunek ten choć tani, zalecamy osobom szukającym odrobiny spokoju.

Doceńmy co nasze. Urlop w Polsce też może być luksusowy

Co prawda nie znajdziemy w naszym kraju palm, a pogoda potrafi być kapryśna, to nie brakuje miejsc, w których można wypocząć na wysokim poziomie. Warto wówczas wybrać się np. do polskich miejscowości uzdrowiskowych jak Busko-Zdrój czy Kołobrzeg. Znaleźć tam można nie tylko ośrodki oferujące zabiegi, po których poczujemy się luksusowo, ale są też położone w malowniczych miejscach, gdzie można nacieszyć oczy pięknymi widokami.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: