Miejsca, w których odpoczniesz jak u babci na wsi i nie zbankrutujesz. Znajomi będą chcieli jechać z tobą

Wakacje 2023 zbliżają się wielkimi krokami, a wiele spragnionych urlopu osób już zaczęło planować wyjazdy. Jednak podczas burzy mózgów skutecznie zniechęcić mogą nas wysokie ceny, które atakują nas z każdej strony w popularnych kurortach. Czy obecnie tani wyjazd jest możliwy? Przychodzimy z pomocą!

Dawniej miejscowości takie jak Mielno czy Chałupy uchodziły za prawdziwą ostoję dla studentów. To właśnie tam wybierali się, by wspólnie spędzić tanie wakacje na łonie natury. Teraz coraz częściej mówi się, że ceny w najpopularniejszych kurortach nad Bałtykiem są wyższe niż pod palmami. Zresztą nie tylko nad morzem - o czym przekonało się wiele osób podróżujących m.in. do Zakopanego. Jednak warto pamiętać, że istnieje wiele ciekawych alternatyw, które pozwolą wam naładować baterie (i zaoszczędzić) w gronie przyjaciół. 

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

O wsi spokojna, wsi wesoła!

A gdyby tak na wieś? Wielu z nas doskonale pamięta beztroskie wakacje u babci - jeziora, zielone łąki i odgłosy natury. Tego typu wyjazd może okazać się świetnym pomysłem dla osób poszukujących spokoju, którego nie uświadczycie w najpopularniejszych kurortach. Kaszuby, Mazury, a może Bieszczady? Kierunków macie do wyboru do koloru. Warto "pojeździć palcem po mapie" i znaleźć ten, który zachwyci was najbardziej.

Wypoczynek nad jeziorem będzie smakował wyśmienicie w okolicach Zagłębocza czy Krasnego w woj. lubelskim. Ciekawą propozycją na Kaszubach są Węsiory, natomiast jeżeli jesteście miłośnikami gór, warto rozważyć np. otoczoną lasami i zielonymi ścieżkami wieś Strzebowiska. W tego typu miejscach wypoczniecie z dala od zgiełku miasta i zaoszczędzicie - noclegi są opłacalne cenowo przede wszystkim dla rodzin i grup znajomych. 

Tanie wakacje za granicą

Jeżeli nie przemawia do was wypoczynek na wsi i wolelibyście spędzić wakacje za granicą, to nic straconego! W Europie za tanie kierunki uważa się takie kraje jak Bułgaria, Albania czy Turcja. W trakcie planowania wyjazdu warto przejrzeć oferty hosteli, które często gwarantują atrakcyjne ceny.

Ciekawym urozmaiceniem wakacji (i tańszą alternatywą) może okazać się też zagraniczny wypad pod namiot. Wyobraźcie sobie nocleg na polu kempingowym z przyjaciółmi nieopodal morza w Chorwacji. To fantastyczne rozwiązanie dla miłośników natury i nietypowych rozwiązań. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: