Dziecko rzucało w lwa morskiego piachem i kamieniami. Matka nie reagowała, zrobiła to dopiero ratowniczka

Do sieci trafiło oburzające nagranie. Na filmie widać jak kilkuletnia dziewczynka obrzuca śpiącego lwa morskiego piachem i kamieniami. Matka dziecka nie reagowała na to karygodne zachowanie. Zrobiła to jednak ratowniczka przebywająca wówczas na plaży.

Wszystko działo się na jednej z kalifornijskich plaż w San Diego. Na nagraniu widać jak dziewczynka za wszelką cenę próbuje obudzić odpoczywające na brzegu zwierzę. Opiekująca się nią kobieta nie dostrzega, że ta wątpliwa zabawa jest zła i karygodna. 

Loty z niektórych lotnisk są atrakcyjniejsze cenowo. Prosty trik na zaoszczędzenie. Z tych polskich lotnisk polecimy najtaniej

Szybka interwencja ratowniczki. Wyprosiła dziecko z plaży

Nagranie opublikowano na koncie @raspberryblush_ na TikToku. Dziecko nie przestawało dokuczać dzikiemu zwierzęciu, stale rzucając w nie tym, co wykopywała z piachu. Jeden z ciosów skutecznie obudził lwa morskiego. Gdy nikt nie reagował do akcji wkroczyła ratowniczka. Kobieta przez megafon wyprosiła dziewczynkę z plaży.

Dziewczynko w fioletowym stroju, możesz już stąd iść, dziękuję.

- wybrzmiał stanowczy komunikat kobiety. Dziewczynka jednak nie opuściła plaży, jedynie mama dziecka zabrała ją dalej od zwierzęcia.

Zobacz wideo Przekonaj się, jak piękny potrafi być nasz kraj. Wybraliśmy 5 tras rowerowych w Polsce

Internauci są oburzeni. "Tak się kończy bezstresowe wychowanie"

Pod filmikiem, jak i w innych mediach społecznościowych na dziewczynkę i jej matkę spadła fala krytyki.

To mnie tak złości... Czemu ludzie podchodzą tak blisko do dzikich zwierząt?

- komentuje jedna z użytkowniczek. Jest to prawdą, że dzikie zwierzęta, choć przyzwyczajone do obecności człowieka, nadal mogą być niebezpiecznie i nieprzewidywalne.

Austria jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie. Idealne kierunki dla samotnych turystek. Tam jest bezpiecznie

Kiedyś byłem wolontariuszem, który chronił foki i lwy morskie i to było tak stresujące, ludzie ciągle je napastowali.

- dodaje były wolontariusz.

Cieszę się, że ratowniczka zareagowała.
"Matkę powinno się aresztować za pozwalanie dziecku na takie rzeczy"
Głupie dziecko i jeszcze głupsza matka... ratowniczka była zdecydowanie zbyt miła.

- nie brakuje też ostrzejszych komentarzy pod nagraniem. Niewątpliwie filmik wywołał ogrom emocji w ludziach z całego świata, a wszyscy zgodnie twierdzą, że zachowanie dziecka i jego matki było karygodne.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Więcej o: