Prosty trik na zaoszczędzenie w podróży. Z tych polskich lotnisk polecimy najtaniej

Tanie podróżowanie to coś, co lubimy najbardziej! Zdaniem ekspertów jednym z czynników, który może nam w tym pomóc, jest m.in. elastyczność związana z miejscem wylotu. Okazuje się, że niektóre porty lotnicze pozwolą nam zaoszczędzić. Które lotniska są pod tym względem najlepsze?

Poszukiwacze najatrakcyjniejszych okazji wypracowali kilka zasad, które pomagają znaleźć tańsze bilety lotnicze. Przede wszystkim warto planować podróż z nawet dwu lub trzymiesięcznym wyprzedzeniem - wówczas ceny mogą być nawet o połowę tańsze. Powinniśmy unikać najpopularniejszych terminów, takich jak majówka, a w zamian za to wykazywać się elastycznością - nie tylko co do daty, ale i miejsca wylotu. 

Zobacz wideo Z wizytą w wieży kontroli lotów

Loty długodystansowe. Z tego lotniska polecisz najtaniej

Serwis kiwi.com postanowił przeprowadzić analizę lotnisk gwarantujących najlepsze ceny biletów. Jak się okazuje, niektóre z nich nie mają sobie równych. Jeżeli macie w planach dalszą podróż, dobrym pomysłem będzie sprawdzenie lotów z portu w Modlinie - za rejsy długodystansowe zapłacimy stąd średnio 259 euro (około 1,2 tys. zł). Według autorów badania pasażerowie często decydują się na podróże z tego lotniska do Kanady, Stanów Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy na Sri Lankę. 

Jeśli marzy wam się urlop na Bliskim Wschodzie lub w Azji, koniecznie rozważcie loty z Katowic, które mogą pochwalić się bogatą siatką połączeń do krajów egzotycznych. 

Wakacje w Europie? Lataj z Trójmiasta

Analiza wykazała, że polskie lotniska mają również lidera w przypadku lotów europejskich. Na najtańsze bilety mogą liczyć mieszkańcy Trójmiasta i okolic - z gdańskiego portu zapłacimy średnio 52 euro (244 zł) za rejs. Stąd najchętniej wybieramy się przede wszystkim do Norwegii, Szwecji, a także Wielkiej Brytanii. 

Dosyć atrakcyjnie prezentują się również ceny z Modlina i Katowic (średnio 61 euro - 287 zł) oraz Krakowa (69 euro - 324 zł). Kiwi.com wskazuje, że obu kategoriach nieciekawie wypada lotnisko Chopina. Krótkodystansowy rejs wynosi tu średnio 111 euro (522 zł), na trasach średnich około 145 euro (682 zł), a na długich aż 558 euro (2,6 tys. zł). 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: