Pierwszy na świecie taki park rozrywki. Powstanie na platformie wiertniczej. Rozmach robi wrażenie

Zjeżdżalnie wodne, kolejki górskie czy diabelski młyn na środku Zatoki Perskiej. Takie atrakcje szykuje Arabia Saudyjska, aby przyciągnąć rzesze turystów. Tym bardziej, że książę Mohammed bin Salman ma ogromne ambicje. Pragnie, aby jego kraj rocznie odwiedzało 100 milionów urlopowiczów.

Jedną z takich magnesów ma być The Rig, czyli ogromny park rozrywki na środku Zatoki Perskiej. Na ten cel zostanie zaadoptowana platforma wiertnicza. Turyści będą się mogli na nią dostać drogą morską na pokładzie jachtu lub promu lub helikopterem. Na osoby złaknione dobrej zabawy będzie czekać 150 tys. m kw., na której powstaną m.in. zjeżdżalnie wodne, kolejki górskie, diabelski młyn czy platforma do skoku na bungee. Poza tym mają powstać trzy hotele i jedenaście restauracji, w tym jedna pod wodą.

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Grobowiec z piramidą na Mazurach. Odkryj polskie piramidy. Znajdziesz je na Mazurach czy Podkarpaciu

"Platformy wiertnicze zostały stworzone do odkrywania. The Rig przenosi to dziedzictwo na wyższy poziom. To najlepsze żywe laboratorium dla nowych emocji, sportów ekstremalnych i przygód" – czytamy na stronie parku rozrywki.

Na platformie mają się odbywać koncertyNa platformie mają się odbywać koncerty Publiczny Fundusz Inwestycyjny

"Kiedy słońce zachodzi, The Rig zaprasza głębiej. Gdy na platformie zapada noc, będziesz mógł doświadczyć zupełnie nowego znaczenia świętowania na naszej oświetlonej gwiazdami arenie. Spotkasz się z najlepszymi wykonawcami, sportowcami i śmiałkami" – zapewnia inwestor.

W parku mają powstać trzy hotele i jedenaście restauracji, w tym jedna pod wodąW parku mają powstać trzy hotele i jedenaście restauracji, w tym jedna pod wodą Publiczny Fundusz Inwestycyjny

Sanatoria w czasie PRL cieszyły się dużą popularnością. Eleganckie kobiety, tańce i nowe przyjaźnie. Sanatoria za PRL tętniły życiem

Ambitne przedsięwzięcie 

Kiedy można będzie skorzystać z parku? Nie podano konkretnej daty, ale Saudyjczycy najpewniej będą czynić starania, żeby The Rig powstał do 2030 roku, ponieważ inwestycja ta powstaje w ramach projektu Saudi Vision 2030. To ambitny projekt, który zakłada, że do Arabii Saudyjskiej będzie przyjeżdżało 100 mln turystów rocznie.

Ile będzie kosztować ta inwestycja? Nawet 5 miliardów dolarów. Finanse pochodzą z Publicznego Funduszu Inwestycyjnego.

"To wyjątkowa turystyczna atrakcja. Oczekujemy, że przyciągnie turystów z całego świata" – nie kryją nadziei przedstawiciele Publicznego Funduszu Inwestycyjnego na łamach CNN

Czy te ambitne plany się spełnią? Światowa Organizacja Turystyki ONZ (UNWTO) podaje, że w pierwszych trzech kwartałach 2022 roku do Arabii Saudyjskiej przyleciało ponad 18 milionów turystów.

Źródła: CNN / National Geographic / The Rig

Więcej o: