Dokąd wyjechać na wakacje? Ten kierunek to hit. "Możemy zaoszczędzić nawet 1000 złotych"

Za ile dni wakacje? To pytanie pada coraz częściej. Każdy czeka z utęsknieniem na chwilę wytchnienia. Jednak zanim nadejdzie lato, już dziś poszukujemy atrakcyjnych ofert wyjazdu za granicę. Hitem stały się dwa kierunki oferujące przepiękne plaże i ciekawą architekturę.
Zobacz wideo Paulina Krupińska o uciekinierze z „Azja Express". Pomaga mu do dziś!

Jeśli zastanawiacie się za ile dni wakacje, to odpowiadamy, że trzeba zaczekać jeszcze 15 tygodni, czyli 106 dni, a nie licząc weekendów, pozostało 76 dni. Jednak o letnim wypoczynku warto pomyśleć już teraz. Dzięki temu mamy szansę wykupić ciekawą ofertę w niższej cenie. Ekspertka zdradza, które kierunki stały się hitem lata 2023.

Polskie miasto w czołówce najbezpieczniejszych miejsc. Idealne na wyjazd w pojedynkę Polskie miasto w czołówce najbezpieczniejszych miejsc. Dokąd wyjechać?

Gdzie na wakacje 2023? Turcja i Grecja podbiła serca turystów

Myśląc o wakacjach, najczęściej mamy ochotę uciec gdzieś na egzotyczną plażę i odpocząć pod palmami. Nie jest to jednak jedyne kryterium poszukiwania atrakcyjnej oferty. Marzymy o różnorodnych atrakcjach, czy niebanalnej architekturze. Ważny jest także standard hoteli oraz cena. Okazuje się, że od kilku lat powyższe wymagania w dużej mierze spełnia Turcja oraz Grecja

Jak informuje portal turystyka.wp.pl, zdaniem specjalistki analizującej sprzedaż ofert wakacyjnych na 2023 rok to właśnie te kierunki są najczęściej wybierane przez polskich turystów. Anna Biernat reprezentująca portal wakacje.pl, który skupia oferty różnych biur podróży, zaznacza, że im szybciej zdecydujemy się na dokonanie rezerwacji, tym większa szansa, że zaoszczędzimy nawet 1000 złotych.

Polscy turyści najchętniej wybierają wypoczynek w kurortach Riwiery Tureckiej nad Morzem Śródziemnym, m.in. w Alanyi, Side, Belek i Kemer

- zdradza specjalistka z portalu wakacje.pl

Lotnisko (zdjęcie ilustracyjne) Jak znaleźć tanie bilety? Pięć kluczowych zasad, dzięki którym zaoszczędzisz

Turcja - wakacje 2023, dlaczego warto?

Zaletą wyjazdu do Turcji jest nie tylko cena. Na miejscu czeka na nas różnorodna kuchnia i przepiękne widoki. Miłośnicy seriali oraz historii mają szansę podążać ścieżką Sułtana Sulejmana. Po dziś dzień w Stambule stoi wybudowany w 1557 roku meczet Sulejmana Wspaniałego. To tam znajduje się także mauzoleum poświęcone władcy oraz jego słynnej żonie Hurrem.

Jednak to nie wszystko. Podwodny świat także skrywa wiele tajemnic, dlatego nurkowanie w Turcji stało się flagową atrakcją tego kraju. A wszystko za sprawą nie tylko pięknej fauny i flory, ale głównie przez wzgląd na setki zatopionych wraków, które przyciągają pasjonatów.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nawiedzony dom w Krakowie Niegdyś ludzie bali się podchodzić do tego domu "Ofiar będzie więcej"

Turcja, wakacje a trzęsienie ziemi. Czy jest bezpiecznie?

Ostatnie tragiczne wydarzenia w Turcji sprawiają, że choć ten kierunek wakacyjny nadal jest chętnie wybierany przez Polaków, to jednak może budzić niepokój. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak pięknym krajem jest Turcja. Trzęsienie ziemi, które pochłonęło wiele istnień, może jednak sprawić, że nie do końca jesteśmy pewni, czy będzie bezpiecznie. 

Dlatego uspokajamy wszystkich sceptycznych i ostrożnych w podejmowaniu decyzji dotyczącej wakacji w Turcji. Otóż należy pamiętać, iż epicentrum tragicznego zdarzenia, jakie miało miejsce w lutym tego roku, było widoczne w miejscowości Gaziantep. Ten region jest oddalony o setki kilometrów od Kapadocji, Stambułu i Antalyi czy Bodrum.

Więcej o: