Ta wyspa może okazać się najgorętszym kierunkiem lata. Okrzyknięto ją nową, lepszą Ibizą

Niekończące się dyskoteki, pijani imprezowicze i bijatyki to problemy, które sprawiają, że Majorka i są owiane złą sławą. Choć władze mają dość i wprowadzają restrykcje dla niesfornych gości, to wciąż trudno uporać się z dawnym wizerunkiem. Jeśli więc marzycie o odrobinie spokoju, warto odwiedzić ich spokojniejszą siostrę - Minorkę.

Minorka to hiszpańska wyspa położona na Morzu Śródziemnym, druga co do wielkości (zaraz po Majorce) w archipelagu Balearów. Jak donosi "The Sun", niektórzy okrzyknęli ją "nową Ibizą", a miejscowi wskazują, że jest zdecydowanie lepsza niż oryginał. Czy będzie to jeden z najgorętszych kierunków tego lata?

Zobacz wideo Jessica Mercedes narzeka na jedzenie na Majorce

Minorka - spokojniejsza siostra Majorki i Ibizy

Minorka jest uznawana za najspokojniejszą i najmniej "zadeptaną" wyspę. Podczas gdy na Majorka i Ibiza nieustannie tętnią życiem i przyciągają miliony turystów, to życie na drugiej co do wielkości siostrze toczy się w łagodniejszym rytmie. Na odwiedzających czeka tu urokliwych białych domków, malowniczych zatoczek, ciekawej roślinności i ponad 100 wyjątkowych plaż, z których do wielu można dojść wyłącznie pieszo. Od 1993 roku wyspa jest także uznawana za rezerwat biosfery UNESCO.  

Porcupine Tree zagra w Łodzi

Jednak to nie wszystko! Odnajdą się tu nie tylko miłośnicy przyrody i błogiego wypoczynku na plaży, ale i fani zwiedzania. Na Minorce nie brakuje starych kościołów, a nawet megalitycznych budowli, takich jak navety (kamienne grobowce komorowe). Co ciekawe wyspa jest znana także jako miejsce... narodzin majonezu. 

Polacy pokochali Sycylię. Polacy pokochali ten kierunek. Wszystko za sprawą popularnej produkcji

Minorka hitem w 2023 roku?

Piękno tej wyspy zaczęli doceniać również celebryci. W 2017 roku na Minorce wypoczywała irlandzka piosenkarka Róisín Marie Murphy, a zachwycona dziennikarka Stacey Duguid postanowiła kupić tam dom. Kobieta opisała ją jako "magiczną Ibizę, ale bez klubów". 

Nie kupiłabym domu na Ibizie, nawet gdybym mogła sobie na to pozwolić

- zaznaczyła Stacey cytowana przez "The Sun". 

Zdaniem ekspertów ds. turystyki istnieje także inna zaleta przemawiająca za wyjazdem na Minorkę. Koszt urlopu na Majorce może bowiem wkrótce wzrosnąć nawet o 33 procent.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: