Tę bajkową krainę okrzyknięto "mazurskimi Bieszczadami". Widoki jak z tapety Windowsa

Rozległe lasy, jeziora, delikatnie pofalowany teren. Cisza i spokój. W Polsce jest wiele miejsc, które przypominają baśniowe krainy. Jedno z nich znajdziemy na Warmii i Mazurach, niedaleko Ostródy. Właśnie tam znajdują się słynne Wzgórza Dylewskie nazywane przez turystów "mazurskimi Bieszczadami".

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polska przyroda potrafi zaskoczyć nawet najbardziej wytrawnych podróżników. Magia Roztocza, Szwajcarii Kaszubskiej czy Ponidzia niemal przenosi nas do baśniowych krain. Podobny efekt daje widok na zatopione w słońcu Wzgórza Dylewskie. Pokryte bujnym lasem mieszanym wzniesienia morenowe stanowią część Pojezierza Chełmińsko-Dobrzyńskiego. Przez turystów zostały okrzyknięte "mazurskimi Bieszczadami". 

Bogactwo natury

Malownicze Wzgórza Dylewskie leżą niedaleko Ostródy. Oprócz wąwozów, rozległych jezior i dolin, znajdziemy tu również podejścia i kadry przypominające górski krajobraz. Najwyższym wzniesieniem w okolicy jest Dylewska Góra o wysokości 312 m n.p.m; góruje ponad 100 m nad otoczeniem. - Jest to wzniesienie morenowe, pocięte licznymi wąwozami i porośnięte bukowym lasem od strony wschodniej i północnej - czytamy na stronie nocowanie.pl. Na jej szczycie znajduje się przekaźnikowa stacja telewizyjna i wieża widokowa, z której rozciąga się zapierający dech w piersi widok na panoramę okolicy.

Harmonia

Malownicze wzniesienie znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich. Żyje tam mnóstwo gatunków zwierząt - ulubieńcami turystów są przede wszystkim owce górskie, muflony. Park powstał głównie po to, by chronić zróżnicowaną florę i faunę, unikatowe krajobrazy i niezwykle urozmaiconą rzeźbę terenu. W jego obrębie znajdują się również rezerwaty przyrody: Jezioro Francuskie, Dylewo oraz Rzeka Drwęca.

Będąc w okolicy, warto również wybrać się do miejscowości Wysoka Wieś; krajobraz zatopionych w zieleni pagórków przypomina słynne kadry z tapety Windowsa. Do największych atrakcji turystycznych regionu należą również: Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej, Zamek Krzyżacki w Nidzicy, Jezioro Drwęckie, Park Rozrywki Aktywnej i słynny Kanał Elbląski. 

 

OFERTY AVANTI24.PL: Te sukienki z Mohito wyglądają jak od projektanta, a kosztują grosze! HIT na wesele 2023

Źródła: nocowanie.pl, gdziewyjechac.pl

Więcej o: