Strefy wolne od mężczyzn? W Polsce coraz popularniejsze są damskie kawiarnie, siłownie czy piętra w hotelach

Nadchodzący dzień kobiet to idealny moment, by pomyśleć tylko o sobie i zakorzenić się we własnej kobiecości. Z tego powodu powstało w Polsce kilka miejsc, gdzie mężczyźni nie mają wstępu. Kobiety mogą czuć się tam komfortowo niczym w towarzystwie przyjaciółek.

Istnieją w Polsce takie miejsca, które stworzone zostały z myślą o kobietach. Mogą odpocząć tam z dala od męskich spojrzeń i zrelaksować się w towarzystwie przyjaciółek i koleżanek. Pozostaje pytanie, które miejsca oferują komfortowy i kobiecy wypoczynek? Oto kilka z nich.

Kobiece SPA w Zamku Gniew

Zabytkowe mury zamku służą dziś jako ekskluzywny hotel z bogatą ofertą SPA przeznaczoną jedynie dla kobiet. Relaksujące masaże, zabiegi upiększające i wypoczynek w saunie zupełnie bez mężczyzn może okazać się dla niejednej kobiety relaksem idealnym, z dala od męskiego świata.

"Kobiecanki" w Hotelu Wieniawa

Hotel Wieniawa znajdujący się w Rekowie Głównym nad samym Bałtykiem to miejsce położone w sercu nadmorskiego lasu z pokojami usytuowanymi w XIX-wiecznym zamku. Dodatkowo organizuje się tam tak zwane "Kobiecanki", czyli spotkania dla kobiet. W skład oferty wchodzą niekiedy wizyty w SPA, dostęp do basenu czy owocowy poczęstunek w towarzystwie innych dam.

Zobacz wideo Paulina Krupińska o Dniu Kobiet i mieszkaniu w Zakopanem. „Nigdy się nie zestarzeję!"

Dharma na warszawskim Żoliborzu

W stolicy kraju powstała niezwykła przestrzeń gdzie wypocząć mogą jedynie przedstawicielki płci pięknej. W miejscu tym można napić się aromatycznej kawy, wziąć udział w ciekawych spotkaniach i warsztatach oraz zakupić wystawione w showroomie produkty tworzone przez kobiety dla kobiet.

Piętro w Sound Garden wyłącznie dla kobiet

"Ladies floor" stało się w tym hotelu hitem. Znajdujące się u szczytu budynku piętro przeznaczone dla kobiet pozwala zrelaksować się w ciszy i spokoju, z zapierającym dech widokiem. W każdym pokoju znajduje się specjalna strefa do makijażu, a gościnie mają możliwość bezpłatnego korzystania z foteli do masażu oraz nieograniczony dostęp do książek i prasy. 

Kobiecy weekend w Talaria Resort & SPA

W województwie mazowieckim, w pięknym XIX-wiecznym pałacu mieści się obiekt, oferujący kobiece weekendy. W soboty i niedzielę z bogatej oferty SPA skorzystają jedynie przedstawicielki płci pięknej. To doskonałe miejsce na relaksujący weekend z mamą, siostrą czy przyjaciółką. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: