Przerażające doniesienia z hoteli. W ten sposób oprawcy zdobywają klucze do pokoi ofiar. "Powiedział, że cię zna"

Ze Stanów Zjednoczonych napływa coraz więcej doniesień o nowym, przerażającym trendzie. W renomowanych hotelach dochodzi do gwałtów, a także prób gwałtów, ponieważ... napastnicy otrzymują klucze od pracowników obiektów.

Szokujące incydenty zostały ujawnione przez amerykański tabloid "New York Post", którego dziennikarze opisali historie, do jakich miało dojść w najlepszych sieciach hotelowych. W samym Teksasie w ostatnim czasie odnotowano dwa przypadki włamań do pokojów. Najbardziej szokuje fakt, że mężczyźni otrzymali karty magnetyczne od pracowników obiektu, którzy wydali je po usłyszeniu kłamstw. 

Zobacz wideo Jak wygląda hotel 5-gwiazdkowy w Kolumbii? W Polsce miałby maksymalnie trzy gwiazdki

Przerażające doniesienia z amerykańskich hoteli

Do jednego z incydentów doszło pod koniec 2022 roku w hotelu Holiday Inn Express & Suites w Teksasie. Kobieta obudziła się, widząc mężczyznę stojącego na końcu jej łóżka z rozpiętymi spodniami i wyciągniętą prezerwatywą.

Była w stanie krzyczeć i wyrzucić go z pokoju, natychmiast zadzwoniła do recepcji. Przyznali: O tak, daliśmy człowiekowi klucz. Powiedział, że cię zna

- wyjaśnił prawnik ofiary w rozmowie z "New York Post".

Mężczyzna najprawdopodobniej podążał za ofiarą, za nim przekonał pracowników, by wydali mu kartę. Teraz został aresztowany i oskarżony o usiłowanie napaści na tle seksualnym.

Kobiety atakowane w hotelach 

Do podobnej sytuacji doszło w styczniu 2023 roku. Jedna z kobiet przebywająca w hotelu DoubleTree Austin University Area zobaczyła dłoń mężczyzny wyłaniającą się ze szczeliny między otwartymi drzwiami i próbującą usunąć zatrzask. Na szczęście kobieta szybko zareagowała, zatrzaskując drzwi i... odcinając mu palec. Po odkryciu, że mężczyzna otrzymał kartę dostępu do jej pokoju, pozwała firmę zarządzającą obiektem o milion dolarów.

Kilka lat temu ofiara została znaleziona nieprzytomna pod hotelem. Wówczas oprawca podał się za jej partnera, a obsługa (bez sprawdzania jego tożsamości ani numeru pokoju) przewiozła ją na wózku inwalidzkim prosto do jego pokoju. Obudziła się, gdy mężczyzna ją gwałcił. Wyrokiem sądu otrzymała 44 miliony dolarów odszkodowania.

Zdaniem ośrodka kryzysowego ds. gwałtów w Teksasie przypadki ujawnione przez "New York Post" to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Pracownicy regularnie udzielają pomocy ofiarom, które rzadko wnoszą oskarżenia. Podobne incydenty miały miejsce też w innych częściach kraju.  

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: