Przyroda budzi się do życia pełną parą. Fotopułapka uchwyciła miłosne uniesienie... borsuków. Ich igraszki obiegły internet

Na profilu społecznościowym Nadleśnictwa Daleszyce pojawiło się nietypowe zdjęcie. Leśnicy udostępnili fotografię uchwyconą przez fotopułapkę. Zwierzęta ewidentnie poczuły wiosnę - na zdjęciu widać bowiem kopulującą parę borsuków.

Tym borsukom niestraszny był nawet mróz. Leśnicy z Nadleśnictwa Daleszyce udostępnili zdjęcie, które udało się uchwycić dzięki fotopułapkom umieszczonym w różnych częściach lasu. Fotografia ta doskonale zwiastuje rychły początek wiosny. Poczuły ją już leśne zwierzęta.

Pień drzewa z szyszkami Oto jakie cuda można zobaczyć w podolsztyńskim lesie

Przyłapani w środku lasu

Pracownicy nadleśnictwa udostępnili dość "intymną" fotografię czworonogów na swoim profilu na Facebooku Nadleśnictwo Daleszyce, Lasy Państwowe. 

I niech Was nie zwiedzie -5 st. Celsjusza na termometrze... Borsuki nie dość, że już nie śpią, to "poczuły wiosnę"

- skwitowano w opisie posta. Humorystycznego akcentu dodaje także wymowny hasztag #SeksWWielkimLesie nawiązującym do kultowego i znanego na całym świecie serialu. 

Ładnie to tak? Przed kamerami? A jak dzieci pójdą do szkoły i koledzy znajdą zdjęcie rodziców?

- skomentowała żartobliwie internautka.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Zimowe śpiochy budzą się do życia

Wraz z nadchodzącą wiosną ze snu zimowego wybudzają się zwierzęta takie jak borsuki, jeże czy niedźwiedzie, które w ostatnim czasie są wyjątkowo aktywne. Z tego powodu warto mieć się na baczności podczas leśnych wędrówek i lepiej nie zbaczać z wyznaczonych tras. Dzięki hibernacji są w stanie przeczekać zimowy okres, w którym mogłyby mieć trudności z przeżyciem. Na ten czas spowalnia ich rytm serca, obniża się temperatura ciała, a krew krąży wolniej. Nie przesypiają jednak całej zimy. Budzą się co kilka lub kilkanaście dni, załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne i upewniają się, że dotychczasowe schronienie nadal jest bezpieczne. 

Ratownicy TOPR interweniowali dwukrotnie podczas nocnych wezwań. Ratownicy TOPR musieli interweniować w nocy. Turyści nie mogli zejść na dół

Jednak gdy nadchodzi marzec i przyroda powoli wybudza się do życia, zimujące zwierzęta powoli wracają do normalnego funkcjonowania i rozpoczynają wiosenną krzątaninę. To czas, w którym zdecydowana większość leśnych i dzikich ssaków naprawia swoje gniazda, sprząta nory, a nawet płodzi potomstwo. Ten sam plan miały przyłapane przez leśników borsuki.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: