Ujawniono najpiękniejsze miasta do odwiedzenia wiosną. Pierwsze miejsce może zaskakiwać

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że wiele miejsc na świecie już zaczyna rozkwitać. Na drzewach pojawiają się pierwsze liście, a parki nabierają kolorów. Zdaniem niektórych pewne miasta nabierają wówczas zupełnie innego oblicza i mogą zostać okrzyknięte mianem "najbardziej malowniczych".

Serwis Travelbag postanowił wyłonić najbardziej malownicze i najpiękniejsze miejsca na świecie do odwiedzenia w marcu, kwietniu oraz maju. W analizie eksperci posłużyli się liczbą poszczególnych hasztagów używanych na Instagramie. Jak się okazało, niektóre europejskie miasta nie miały sobie równych. 

Zobacz wideo Ewa Chodakowska pokazała reakcję swoich siostrzeńców na wycieczkę do Londynu

Londyn rozkwita na wiosnę

Londyn jest jednym z najchętniej odwiedzanych europejskich miast. Chociaż bez wątpienia ma wielu zwolenników, to dla wielu duży ruch uliczny, zanieczyszczenia oraz zgiełk to zbyt wiele do zniesienia. Jednak może okazać się, że przeciwnicy zmienią zdanie, odwiedzając miasto raz jeszcze w wiosennym wydaniu. To właśnie stolicy Anglii przypadło pierwsze miejsce w rankingu. 

Hasztag #SpringinLondon został użyty 100 832 razy na Instagramie przez Brytyjczyków i zagranicznych turystów. Wielu z nich publikowało m.in. zdjęcia malowniczych miejskich parków kwitnących żonkilami. Warto w tym czasie wybrać się również na spacer po najpopularniejszych atrakcjach, które lśnią w piękne wiosenne dni - nad brzeg Tamizy, Tower of London czy London Eye.

Najlepsze miasta do odwiedzenia wiosną

Na drugiej pozycji znalazł się Paryż. Chociaż miasto miłości prezentuje się pięknie o każdej porze roku, to zdaniem niektórych wiosną klimat jest szczególnie wyjątkowy. Drzewa zaczynają wypełniać przestrzeń miejską, a spacer wzdłuż Sekwany staje się niezapomnianym przeżyciem.

Podium zamknęło Seattle w Stanach Zjednoczonych. Tutaj można rozkoszować się widokiem wiosny dzięki bujnej roślinności, barwnym kwiatom i ciepłym promieniom słońca. Jak prezentują się kolejne miejsca?

Top 10 najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia na wiosnę wraz z liczbą użytych hasztagów: 

  1. Londyn - 100 832,
  2. Paryż - 78 981,
  3. Seattle - 24220,
  4. Melbourne - 23 549,
  5. Chicago - 23 536,
  6. Sydney - 20 418,
  7. Berlin - 20 367,
  8. Wiedeń - 15 481,
  9. Boston - 13668,
  10. Perth - 13122.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: