Czemu posiłki w samolocie smakuje inaczej? Podczas jedzenia na pokładzie pomogą... zatyczki do uszu

Jedzenie spożywane podczas lotu samolotem nie ma takiego samego smaku, jakie miałoby, gdybyśmy jedli je na lądzie. O tym niejednokrotnie wspominają stewardesy, ale także i dietetycy. Dlaczego tak się dzieje? Steward Kris Major w rozmowie z "The Sun" zdradza, co może pomóc.

Planujesz dłuższy przelot samolotem? Steward Kris Major w wywiadzie dla "The Sun" udziela wskazówek związanych z jedzeniem podczas podniebnych podróży. Co ciekawe, na pokładzie samolotu posiłki mogą smakować inaczej niż, gdyby się je spożywało, będąc na lądzie. Aby polepszyć ich smak, przyda się nie tylko sól, ale też zwykłe zatyczki do uszu.

Zobacz wideo Kurier wiózł paczki, mając dwa promile alkoholu w organizmie

Jedzenie może nie być najlepszym pomysłem podczas podróży samolotem

Brytyjski steward wyjaśnia, że podczas lotu lepiej jest skupić się na wypoczynku i śnie. Jak dodaje, radzi się pominąć posiłek będąc na pokładzie samolotu. Podczas lotów długodystansowych często można zobaczyć doświadczonych podróżników, którzy po starcie "znikają" i pogrążają się we śnie. Kris wyjaśnia, że to właśnie sen powinien być priorytetem podczas długiej podróży samolotem, a nie jedzenie obiadu o trzeciej nad ranem.

Michalina Sójka 90-letnia krawcowa z Gdańska codziennie jeździ do pracy. "Szycie to moje życie"

Dlaczego na pokładzie jedzenie smakuje inaczej? Powodem jest niskie ciśnienie i suche powietrze

Jedzenie w samolocie może mieć zdecydowanie łagodniejszy smak. Dzieje się tak ze względu na niskie ciśnienie na pokładzie i suche powietrze - takie warunki mogą sprawiać, że pogorszy się zmysł węchu i tym samym potrawy nie będą tak samo smaczne, jak na lądzie. Co więcej, jeśli chce się zjeść posiłek na pokładzie, dobrze jest użyć zatyczek do uszu, podczas jedzenia. Dlaczego? Hałas panujący w samolocie również sprawia, że jedzenie ma inny smak - posiłki wydają się wtedy gorsze, np. bardziej gorzkie, dlatego właśnie warto mieć przy sobie parę zatyczek do uszu.    

Oszuści czyhają na Booking.com. Booking.com z piekła rodem. Polski turysta padł ofiarą oszustów

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: