Stężenie groźnej bakterii w łaźni przekroczyło normę 3700 razy. Hotel wymieniał wodę dwa razy w roku

158-letni japoński hotel przyznał, że zmieniał wodę w łaźni dwa razy do roku tuż po tym, jak okazało się, że dopuszczalny poziom śmiercionośnej bakterii - legionelli - został przekroczony 3700 razy. Woda w tego typu obiekcie powinna być zmieniana co tydzień.

Wodne środowisko z wysoką temperaturą - 20-45 stopni Celsjusza - jest idealne do rozwoju bakterii  legionelli. Niebezpieczne jest wdychanie małych kropelek wody, które zawierają bakterie, powodując infekcję w płucach. Jak podaje CNN, bakterie mogą występować w głowicach prysznicowych i kranach, wannach z hydromasażem, wieżach chłodniczych, czy zbiornikach ciepłej wody.

Zobacz wideo Chłopiec tonął na środku zatłoczonego basenu. Wokół spokojnie pływali inni ludzie

Groźna bakteria w łaźni. Jej poziom został znacznie przekroczony

Jak podaje CNN, podczas kontroli w tradycyjnej japońskiej łaźni w Chikushino w prefekturze Fukuoka wykryto groźną bakterię. Zgodnie z zasadami woda powinna być wymieniana co tydzień, jednak w tym miejscu wymieniano ją dwa razy w roku. Okazało się, że dopuszczalny poziom śmiercionośnej bakterii legionelli został przekroczony 3700 razy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zorza polarna w Polsce! Przepiękne zdjęcia wyjątkowego zjawiska na północy kraju Zorza polarna w Polsce! Przepiękne zdjęcia. Wyjątkowe zjawisko na północy kraju

Właściciel hotelu przeprasza: Bardzo mi przykro

Makoto Yamada, prezes firmy będącej właścicielem ryokana, tradycyjnego pensjonatu, twierdzi, że nie zdawał sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie ma częste wymienianie wody w łaźni.

Bardzo mi przykro

- stwierdził, cytowany przez CNN, dodając, że żałuje, że nie podjął żadnych działań.

Nie znałem prawa i myślałem, że bakteria legionella jest pospolitą bakterią, którą można znaleźć wszędzie, a także, że jest bezpieczna, ponieważ duże wanny, znajdujące się w obiekcie to tzw. wanny z wolnym przepływem, więc woda była podmieniana dość często

- dodał.

Pasażerowie nigdy tego nie zapomną. Pilot nagle zmienił trasę lotu, by pokazać im coś wyjątkowego Pasażerowie nigdy tego nie zapomną. Pilot nagle zmienił trasę lotu

Łaźnie co prawda zostały tymczasowo zamknięte po wykryciu bakterii w zeszłym roku, jednak znów zostały udostępnione. Yamada powiedział na konferencji prasowej, że sam korzystał z kąpieli w łaźni, nawet po wykryciu bakterii.

Więcej o: