Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Mówi się, że uzdrowisko w Nałęczowie to jedno z najbardziej romantycznych miejsc wśród polskich uzdrowisk - dosłownie i w znaczeniu metaforycznym. Leczy się tu przede wszystkim dolegliwości sercowe; od nadciśnienia tętniczego po nerwice. Wyjątkowy mikroklimat, spokojna okolica i otoczenie natury sprawia, że miejsce to kojarzone jest z prawdziwym rajem na ziemi. Nie tylko dla kuracjuszy - ilość atrakcji turystycznych przyciąga do tego miasta również innych podróżnych.
Tonąca w zieleni miejscowość, w której każdy oddech wydaje się uzdrawiający, od dawna przyciągała elitę artystyczną i intelektualną. Niegdyś gościli tu pisarze, malarze czy aktorzy. Na liście gości znaleźli się między innymi: Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, Stefan Żeromski, Stanisław Witkacy Witkiewicz czy Zofia Nałkowska. Klimat Nałęczowa pomaga bowiem przejść w stan głębokiego relaksu, który z kolei wspiera pracę twórczą.
Nałęczów, jak sama nazwa wskazuje, słynie również z popularnej w Polsce i za granicą wody mineralnej "Nałęczowianka". Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie dobroczynnego działania minerałów z odrobiną aktywności. W takim wypadku warto odwiedzić nowoczesny kompleks wodny Atrium. Znajduje się on na terenie słynnego Parku Zdrojowego, który momentami przypomina baśniową krainę. Przecina go mnóstwo dróg i mniejszych alejek, zmierzających w kierunku rzeki Bystrej i centralnej części kompleksu - stawu z Wyspą Miłości. Najważniejszym obiektem parku jest Pałac Małachowskiego z 1775 roku. Niegdyś mieściło się tam muzeum.
- Spacerując po parku, natknąć się można na gotyckie domki, rzeźby, altanki i werandy, a kuracjusze i turyści mogą skorzystać także z leczniczych term i łaźni - czytamy na stronie podroztrwa.pl.
W Nałęczowie i w najbliższej okolicy znajduje się również wiele innych atrakcji turystycznych. Oprócz malowniczych, skąpanych w zieleni krajobrazów, warto również zobaczyć:
Źródła: "Magazyn Travelist", podroztrwa.pl